Ismeretlen segítőink címmel szervezett plakátkiállításokat a Magyar Máltai Szeretetszolgálat

A szociális munka napjához (november 12.) kapcsolódva a szociális ágazatban dolgozó százezer ember áldozatos munkájára hívja fel a figyelmet a Magyar Máltai Szeretetszolgálat kampánya és Ismeretlen segítőink című kiállítása. A tárlatot a Szeretetszolgálat és a Játékszín közös sajtótájékoztatóján nyitották meg november 11-én – számolt be róla közösségi oldalán a szeretetszolgálat.

Mint írják, a Budapest számos pontján, többek között színházakban, templomokban, könyvtárban és piacon kihelyezett plakátokon fotoriporterek képei és kortárs magyar költők művei mutatnak meg egy-egy epizódot a segítő szolgálatról, és arról, hogy aki ezt a hivatást választja, az a másik embert választja.

Parák Eszter, a Máltai Szeretetszolgálat kommunikációs referense az Ismeretlen segítőink című kiállításról elmondta, a budapesti pop-up tárlat plakátjai november 12. és 24. között láthatóak az alábbi helyszíneken: Játékszín,  Avilai Nagy Szent Teréz Templom, EWTN Hungary Art&Culture a tv székházában, Fény Utcai Piac, Írók Boltja, József Attila Színház, Lehel téri Szent Margit Templom, Örkény István Színház, Párbeszéd Háza, Pesti Ferencesek (Alcantrai Szent Péter templom), FSZEK Központi Könyvtár.

A képeket Kovács Bence, Lambert Attila, Majoros Árpád Csaba, Mózes Anita és Parák Eszter készítette. A fotók mellett kortárs költők és írók művei olvashatók hivatásról, segítségnyújtásról, a szociális segítőkről. A szerzők: Galambos Attila, Győrffy Ákos, Iancu Laura, Ijjas Tamás, Király Eszter – szerzői oldal, Lackfi János, Meskó Zsolt, Novák Péter, Posta Marianna, Szabó T. Anna, Takács Boglárka, Anna Terék, Vass Norbert, András Visky (official), Vörös István. A kiállítás térképe és teljes anyaga elérhető a tárlat honlapján.

A Máltai Szeretetszolgálat mindenkit arra bátorít, gondoljon bele, milyen elkötelezettséggel jár az idős embereket gondozó, fogyatékos fiatalokat kísérő, szülők nélkül maradt gyermekeket nevelő, hajléktalan embereket segítő szociális munkások mindennapos, ám sokszor láthatatlan munkája – olvashatjuk a szolgálat Facebook oldalán.


Hirdetés

Hozzáteszik: Magyarországon közel 100 ezer ember választotta hivatásának a másokért végzett szolgálatot. Ritkán kerülnek a figyelem középpontjába, többségüket elhivatottságuk vezette a segítségre szoruló emberek közé, és a kötelességérzet őrizte meg a szakmában, a tudat, hogy a rászoruló embereknek szükségük van rájuk. Aki megnézi az Ismeretlen segítőink című tárlat képeit és elolvassa a szövegeket, egy kicsivel többet megtudhat róluk – írják.  

Címlapkép forrása: Facebook/Magyar Máltai Szeretetszolgálat/Kovács Bence

'Fel a tetejéhez' gomb