Hiába küldi az olasz kormány albán táborokba az illegális migránsokat, a bevándoroltatáspárti bírók azonnal visszahozatják őket

A dél-olaszországi Brindisi kikötőjébe érkezik meg a következő órákban az a hét egyiptomi és bangladesi migráns, akit pénteken szállítottak az albániai táborokba, de az illetékes olasz bíróságok nem tartják őket illegális bevándorlóknak, így visszatérhettek Olaszországba.

Az olasz parti őrség szállítja vissza Albániából a hétfős csoportot, amely alig négy napot töltött Gjaderben, az ott októberben megnyitott kiutasítási táborban. Az egyiptomi és bangladesi férfiak egy héttel ezelőtt kötöttek ki Lampedusa szigetén, és innen majdnem azonnal Albániába vitték őket tovább. Az olasz hatóságok Egyiptomot és Bangladest biztonságos országként kezelik, ezért az onnan érkezőket illegális bevándorlónak tartják. Így a kiutasításra váróknak kialakított gjaderi táborban helyezték el őket.

A római bíróság azonban határozatában kimondta, hogy Egyiptom és Banglades nem biztonságos ország, a férfiak menedékkérőnek számítanak. Egy Brindisihez közeli menedékkérő-központban helyezik el őket, ahol benyújthatják kérelmüket, de mostantól kezdve teljesen szabadon mozoghatnak Olaszország területén. Ez már a második eset, hogy bíróság felülbírálja a hatósági döntést. Október 18-án visszaszállíttatták Olaszországba az albániai táborokba érkezett első csoportot is, amelyet szintén egyiptomiak és bangladesiek alkottak. A kormány október 23-án rendeletbe foglalta a szerinte biztonságos államok listáját, köztük ezt a két országot. A belügyminisztérium korábban a semmítőszékhez fordult jogorvoslatért, hétfőn este pedig bejelentette, hogy az Európai Unió Bíróságán is fellebbez. Matteo Salvini miniszterelnök-helyettes, a Liga párt vezetője kijelentette:

„9300 bíró dolgozik Olaszországban, de az albániai migránstáborokban elhelyezettek szabadon engedéséről legfeljebb harminc, negyven, ötven bíró dönt saját ideológiai nézeteit követve, vörös zászlót lobogtatva és a baloldali Demokrata Párt tagsági könyvét”.

Salvini úgy vélte, hogy a bírói döntés nem a kormányt, nem Salvinit, nem a belügyminiszter Matteo Piantedosit, nem a kormányfő Giorgia Melonit,


Hirdetés

„hanem Olaszországot akadályozza az illegális bevándorlók kiutasításában”.

Matteo Salvini azt kérdezte,

„ha az olaszországi utcákon mostantól szabadon mozgó hét egyiptomi és bangladesi közül valamelyik a jövő héten bűncselekményt követ el, drogot árul, nőt erőszakol meg vagy meggyilkol valakit, ki lesz felelős? “

Salvo Sallemi, az Olasz Testvérek (FdI) kormánypárt szenátusi frakcióvezetője is úgy vélte, “ismét akcióba léptek a vörös bírák”. Kijelentette: “egyes ideologizált bírók maguknak tulajdonítják a döntési jogot arról, melyik ország számít biztonságosnak, miközben arról pontosabb információkkal bír a titkosszolgálati szervekkel és a nemzetközi szervezetekkel szorosan együttműködő kormány”. A Demokrata Párt (PD) politikusa, egykori EU-ügyi miniszter, Enzo Amendola közösségi oldalán hangoztatta, hogy a következő öt évben nyolcszáz millióba kerülő albániai táborok kudarcot vallottak. A táborokat a Meloni-kormány “ostoba propagandaeszközének” nevezte, “amelyet a migránsok bőrén, az európai jog megsértésével” használnak. Véleményt mondott a Zöldek és a Baloldal Szövetsége (AVS) európai parlamenti képviselője, Ilaria Salis is, aki szerint egész

„Olaszországnak szégyellnie kell magát az Albániába deportált és börtönbe zárt migránsok miatt. Szerencsére a bíróságok ismét ellenálltak az olasz kormány rasszista gőgjének.”

Forrás/fotó: MTI

'Fel a tetejéhez' gomb