Ádámcsutkányival nyert egy transz középiskolás a 200 méteres női futószámban – Videón a közönség reakciója
Kifütyülték a transznemű középiskolás futót, miután megnyerte a 200 méteres számot a lányok közt az Oregon állami atlétikabajnokságon.
Aayden Gallagher lett az Oregon Girls 6A 200 méteres állami bajnoka május 18-án, az Oregon School Activities Association atlétikabajnokságon az Egyesült Államokban. A New York Post értesülései szerint a transz sportoló a győzelme után üdvrivalgásba tört ki, de a közönségnek nem igazán tetszett a szereplése. Erről már Riley Gaines egykori amerikai versenyúszó, manapság a transz nők női sportokban való részvétele ellen kampányoló aktivista osztott meg videókat az X (korábban Twitter) oldalán.
Another proud moment for women’s sports!
Aayden Gallagher (male) just placed 1st in the Oregon state championship in the women’s 200m after placing 2nd in the 400m.
Just listen to the audible BOOS. People are over this…& it’s about time. pic.twitter.com/HfJqF4AkzO
— Riley Gaines (@Riley_Gaines_) May 18, 2024
A videóban az hallható, ahogy a McDaniel High School transz versenyzőjét kifütyülik, miután áthaladt a célvonalon, a Roosevelt High School középiskolába járó lány, Aster Jones előtt. A díjátadónál még nagyobb morajlás hallatszik, a közönség lényegében melegebb éghajlatra küldi a fiút, aki a lányok között győzött. Legalábbis 200 méteren.
Look at the girls on the podium applauding when 2nd place (the rightful winner) is announced.
Then watch them when the boys name is announced.
Stop saying girls are okay with this because they aren’t. This is heartbreaking and deeply regressive. https://t.co/VmjeTtwgIk pic.twitter.com/5o36MbMICD
— Riley Gaines (@Riley_Gaines_) May 19, 2024
400 méteren ez már nem sikerült neki, ott Josie Donelsen, a végzős lány lefutotta a srácot. A történethez tartozik, hogy a 200 méteres versenyben is csupán 20 századmásodperccel volt gyorsabb a női versenytársánál, transz nőként lényegében egy ádámcsutkányival győzött.
Az Oregon School Activities Association szervezet az „elfogadás” jegyében lehetővé teszi a diákok számára, hogy biztonságos környezetben, a nemi identitásuknak megfelelő sportversenyeken és tevékenységeken vehessenek részt. A videóban hallható reakciókból kiindulva a szülők nem feltétlenül örülnek ennek.