Kanada „megszabadulna”a zsidóktól?
Kanada megpróbál megszabadulni a zsidóktól? – kérdezi elemző cikkében a Gatestoneinstitute.org. Erre számtalan bizonyítékot is felsorol. Az egyik montreali zsidó iskola bejárati ajtaját két lövés is eltalálta. Torontóban felgyújtottak egy kóser húst árusító boltot. Zsidó kézben lévő vállalkozások listáit terjesztik a közösségi médiában, főleg a TikTokon, és arra buzdítják az embereket, hogy bojkottálják azokat az éttermeket és más létesítményeket, amelyek zsidók tulajdonában vannak, vagy amelyekről úgy vélik, támogatják az izraeli kormányt a gázai háborúban. De a zsidók ellen tüntetők nem egyszerűen bojkottálják a vállalkozásokat; néhányan „meglátogatják őket”, és megrongálják a cégek tulajdonát.
Csak Montrealban a rendőrség 38 bejelentést rögzített a város zsidó közösségét célzó gyűlölet-bűncselekményekről és egyéb incidensekről az október 7-ét követő hetekben. Vancouverben David Eby, Brit Kolumbia miniszterelnöke azt állította, hogy „megsemmisítő” beszámolókat hallott a zsidó közösségtől az antiszemitizmusról, de az érintettek „hihetetlenül félnek” azokat megosztani a nyilvánossággal. Abban a tartományban körülbelül 35 ezer zsidó él.
Torontó túlnyomórészt zsidók által lakott külvárosában, Thornhillben a Hamász-párti tüntetők két ortodox zsinagóga előtt gyülekeztek, és üvöltöztek: „A folyótól a tengerig”, „intifáda” és „menj vissza Lengyelországba”. Az utcán sétáló zsidókat megfélemlítették és zaklatták.
A kanadai egyetemeket átitatja az antiszemita retorika, a zsidó diákokat zaklatják, néhányukat halálosan megfenyegették. Egy zsidó diák, Samantha Kline olyan súlyos fenyegetést kapott, hogy abbahagyta az egyetemet. Leírta, hogy a campuson naponta látott olyan antiszemita falfirkákat mint:
„ba…tok meg, zsidók!”, „titeket nem szívesen látunk”, „gyűlöljük a cionistákat”, „legyetek öngyilkosok!”
A tüntetéseken gyakran feltűnik a horogkereszt, amellyel a náci Németországgal azonosítják Izraelt.
Sajnos a parlamenti képviselők – kevés kivétellel – semmit sem tesznek a dühöngő zsidógyűlölet ellen – áll a cikkben. Emlékezetes, hogy Trudeau kormánya októberben hamisan vádolta Izraelt egy gázai kórház lebombázásával; pedig hamar bebizonyosodott, hogy azt a Palesztin Iszlám Dzsihád rakétája okozta. Az incidens világszerte heves tiltakozásokat váltott ki a Hamász támogatói részéről, így Kanadában is. Trudeau egy teljes hétig nem volt hajlandó elismerni a kórházi robbanás tényeit, bár az igazságot már órákkal a támadás után megismerhette.
Később Trudeau úgy döntött, hogy újrakezdi az UNRWA ENSZ-ügynökség finanszírozását, még azelőtt, hogy az ENSZ befejezte volna annak kivizsgálását, hogy az UNWRA alkalmazottai részt vettek-e az október 7-i mészárlásban, illetve tagjai-e a Hamásznak és más terrorszervezeteknek. Mint kiderült, közülük legalább 30-an részt vettek az atrocitásokban – és „az UNRWA 13 000 gázai alkalmazottjából 1468 a Hamász vagy a Palesztin Iszlám Dzsihád tagja”.
Ezen a héten kedden, Mélanie Joly kanadai külügyminiszter kijelentette, hogy Ottawa leállítja a jövőbeni fegyverexportot Izraelbe. Szintén a napokban a kanadai kormány úgy döntött, hogy új szabványokat vezet be, amelyek gyakorlatilag véget vetnek a kóser vágás gyakorlatának. „A kanadai vágóhidak egyharmada már leállította a kóser hús gyártását. A kóser tanúsítók és képviselőik a kanadai kormánnyal együtt dolgoztak a megoldáson, de az erőfeszítéseik eredménytelennek bizonyultak” – nyilatkozta Eric Grossman rabbi.
A kóser vágás megszüntetése sérti a kanadai zsidóknak a hitük gyakorlásához fűződő jogát, amelyet a Kanadai Jogok és Szabadságjogok Chartája garantál. Mint ilyen, ez az új politika az egyik legsúlyosabb csapás, amelyet valaha is mértek a kanadai zsidó közösségre, amely több mint kétszáz éve él ezen a földön
– tette hozzá.
Így hát jogosnak tűnik a lap kérdése: Kanada megpróbál megszabadulni a zsidóktól?
Címlapkép: Egy nő egy torontói palesztinbarát tüntetésen egy olyan táblát tart, amelyen Izraelt a náci Németországhoz hasonlítja. Fotó: Cija Handout/nationalpost.com