Az oktatás jövőjéről tartott fórumot Győrben a Keresztény Értelmiségiek Szövetsége
Az oktatás jövője volt a témája annak a fórumnak, melyet a Keresztény Értelmiségiek Szövetsége Győri Csoportja rendezett az egyetem Apáczai Karán. A főként pedagógus résztvevőket az eseményt szervező dr. Ottófi Rudolfné, majd a házigazda, dr. Pongrácz Attila dékán köszöntötte – közölte a Győr+.
A kerekasztal-beszélgetést dr. Zachar Péter Krisztián vezette, aki hangsúlyozta, hogy párbeszéddel szeretnék megvitatni azokat a közéleti kérdéseket, amelyek megosztják társadalmunkat, és szeretnének megoldást keresni, úgy, hogy megtalálják a közös érdekeket, a közös csomópontokat, amelyek mentén elindulhat a megvalósítás.
A fórumon részt vett Rétvári Bence belügyminiszter-helyettes, a KDNP alelnöke, aki elmondta:
„az elmúlt hónapokban megkérdeztük a magyar szülőket, hogyan értékelik az iskolák teljesítményét, állapotát. A többség jelesre, jóra értékelte, vagyis jó minőségűnek tartja az oktatást. A nemzetközi diákolimpiákon nagyon szép eredményeket érnek el a fiatalok. Ha megnézzük az egyes iskolákat, látszik, hogy min kell javítani, akár az épületen, a felszereltségen, vagy éppen azon, hogy milyen tanárokra van szükség. A startpozíciónk jó, mert a magyar oktatás hagyományosan erős. Jelenleg a legfontosabb a béremelés, hiszen három év alatt 75 százalékos emelésre készülünk, amennyiben a nekünk járó uniós források megérkeznek. Abban bízunk, hogy két év múlva az átlagos pedagógus bér 777 ezer forint lesz Magyarországon. Ilyen mértékű emelésre még nem volt példa az oktatásban”.
Dr. Gloviczki Zoltán, az Apor Vilmos Katolikus Főiskola rektora kifejtette, hogy a jövő kapcsán arról kell beszélni, hogy a magyar oktatás némileg le van maradva a világ korszerű oktatási rendszerei mögött. „Magunkat kell utolérnünk, s ebben partnerek kell, hogy legyenek az iskolák, a pedagógusok, a szülők és a gyerekek is. Az oktatás megújítása óriási kihívás, nagyon széles társadalmi és nagyon komoly politikai akarat kell hozzá” – tette hozzá.
A címlapkép forrása: Facebook/Rétvári Bence