Rétvári: természetközeli életmódunkkal, természetes gondolkodásunkkal gyökereinket kell megvédenünk
Rétvári Bence – aki egyben a térség KDNP-s országgyűlési képviselője – arról beszélt, hogy míg Napóleon, „aki az egyik legnagyobb tömeggyilkos volt az emberiség történetében”, úgy tervezte meg a saját sírhelyét, hogy amikor valaki oda belép, mindenképpen meg kelljen hajolnia, lefelé kelljen néznie, addig itt a Pálos emlékhelyen, a régi pálos kolostor helyén emelt kis kápolna keresztje úgy készült, hogy aki ellátogat ide és ránéz a keresztre, az fel kell, hogy emelje a tekintetét.
– A keresztény ember így mindig biztatást, mindig erőt kap, mert nem lehet bús, hiszen megváltott
– mondta a kereszténydemokrata politikus.
Rétvári Bence elmondta, jelképes is, hogy a természetben található az emlékhely, mivel a természet járása a természetes gondolkodáshoz, a józan eszünkhöz is vissza tud vezetni, szemben a romboló globalizált eszmerendszerrel.
Zambó Péter erdőkért és földügyekért felelős államtitkár azt mondta, hogy amikor újra életre keltünk egy ilyen objektumot, akkor mindig egy kicsit az emberségünk, a magyarságtudatunk kell, hogy megmozduljon, ébredjen fel. Hozzátette, hogy az állami erdőgazdaságok évente csaknem négymilliárd forintot fordítanak azoknak a turisztikai létesítményeknek a fenntartására, megóvására, amelyek szolgáltatásait egyre többen veszik igénybe.
Az Ipoly Erdő Zrt. közleménye szerint a Pálos emlékhely létesítése a Versenyképes Közép-Magyarország operatív program (VEKOP) „Gyalogszerrel felfedezni a Börzsöny turisztikai termékkínálatát” elnevezésű uniós forrásból megvalósított pályázat része. Az emlékhely 18,6 millió forintból valósult meg.
MTI
(Kiemelt képünkön: Rétvári Bence, az Emberi Erőforrások Minisztériumának parlamenti államtitkára, Zambó Péter erdőkért és földügyekért felelős államtitkár és Tarnai Richárd, a Pest Megyei Kormányhivatal kormánymegbízottja (b-j) az egykori pálos kolostor helyén létesített emlékhely felavatásán Márianosztrán. Fotó: MTI/Kovács Tamás)