Nem csalódik, aki kecskeméti Kodály Művészeti Fesztivált választja
Bak Lajos, a Hírös Agóra Kulturális és Ifjúsági Központ igazgatója az MTI-nek elmondta: a Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem Kodály Zoltán Zenepedagógiai Intézete és a központ közös szervezésében július 26-ig tartó fesztiválon idén is zenei műfajokban gazdag kínálattal várják az érdeklődőket.
Az összművészeti rendezvény a Kecskeméti Szimfonikus Zenekar koncertjével kezdődik. Az esten a Pannon Filharmonikusok kecskeméti kötődésű vezető karnagya, Bogányi Tibor vezényel.
Az állami ösztöndíjjal a kecskeméti Kodály Intézetben tanuló kínai szopránénekes, Csang Csang A selyemúton Európába című koncertjén kínai, olasz, német és francia dalok mellett két magyar dalt ad elő.
Kodály kompozíciói mellett Stark János Mátyás és Liszt Ferenc műveit szólaltatja meg zongoraestjén a Prima díjas Ránki Fülöp.
Egy operaénekesnő személyes drámájának történetét mutatja be az „. és Echo” című bábopera, amelynek nemcsak főszerepét játssza majd Vizin Viktória, de annak szövegét is a hírös városból elszármazott mezzoszoprán írta.
A kórusmuzsika kedvelőit a több művészeti ágat is ötvöző Ars Nova Énekegyüttes, az angol Voix de Vivre, a tavaly nyáron alapított Nemzeti Ifjúsági Kórus és a Kodály Szeminárium Kórusának egy-egy hangversenyére várják.
A fesztiválhoz képzőművészeti tárlat is kapcsolódik: Képbe írt mesék címmel Gombkötőné Tóth Ilona naiv festőművész képeiből nyílik kiállítás.
A programok sorában helyet kapott Kékesi Attila és Papp Gábor Zsigmond Kodály mindenkié című dokumentumfilmje, valamint a Badora Társulat Lélekmadár című táncszínházi előadása. A gyermekeket a Szélkiáltó Együttes koncertjére várják a szervezők.
A programsorozat ideje alatt esténként az Emléktár téren örömzenélést tart többek között a Kodály iskola ütőegyüttese, a Novum Kamarazenekar, a Laviola Régi Zenei Együttes, Csík János és a Mezzo, valamint a Kecskemét Brass.
A Kodály Intézet szervezésében a fesztivállal párhuzamosan zajlik a 30. Nemzetközi Kodály Szeminárium. A zenepedagógiai, szóló énekmester és zongorapedagógiai kurzusokra 31 országból mintegy 160 résztvevő jelentkezett.
A fesztivál programjáról bővebb információ itt található.
Forrás: MTI Fotó: MTI/Ujvári Sándor (archív)