Újabb migránsokat mentett ki a Sea-Eye mentőhajója a Földközi-tengeren


Hirdetés

A mentést a máltai hatóságokkal együttműködve hajtották végre

– közölte a regensburgi székhelyű civilszervezet a Twitteren.

Az emberek egy fából készült lélekvesztőn indultak útnak Európába. Őket a magánkézben lévő Colibri nevű felderítő repülőgép észlelte.

A Sea-Eye német nem kormányzati szervezet (NGO) felvételén Afrikából Európába igyekvõ illegális bevándorlók utaznak gumicsónakban a líbiai partok közelében 2019. július 5-én. A szervezet Alan Kurdi hajója 65 migránst vett a fedélzetére a Földközi-tengeren és több, bevándorlót szállító hajóval egyetemben az olasz partok felé tart, Matteo Salvini olasz miniszterelnök-helyettes, belügyminiszter azonban megtagadta tõlük a kikötési engedélyt. – MTI/EPA/SEA-EYE/Fabian Heinz

„A máltai haditengerészet hajója indult útnak, hogy átvegye (a migránsokat) az Alan Kurdiról, és partra vigye őket” – írta mikroblogján a Sea-Eye.

A máltai hatóságok egyelőre nem erősítették meg ezt az értesülést.

Málta vasárnap egyezett bele, hogy partra engedjen 65 migránst, akiket korábban az Alan Kurdi mentett ki. A vallettai kormány ezt azzal a feltétellel engedélyezte, hogy a menedékkérőket egy máltai hadihajó veszi át, és a 65 embert azonnal szétosztják az Európai Unió bizonyos tagállamai között.

Az Alan Kurdi ezt követően visszatért a líbiai partokhoz.

Matteo Salvini olasz belügyminiszter nem engedi, hogy kikössenek az olaszországi kikötőkben a humanitárius szervezetek Földközi-tengeren életeket mentő hajói, amelyeket azzal vádol, hogy valójában ösztönzik az illegális bevándorlást.

Olaszországban a múlt hónapban fogadtak el egy – Salvini és bevándorlásellenes Liga nevű pártja által szorgalmazott – rendeletet, amely súlyos pénzbírsággal sújtja az ilyen civil szervezeteket, amennyiben engedély nélkül belépnek az olasz területi vizekre.

MTI 


Hirdetés

'Fel a tetejéhez' gomb