A 15 millió magyarból évente 300 ezer vásárol könyvet


Hirdetés

Demeter Szilárd kiemelte: a kezdeményezés célja, hogy „kivigyük a kortárs magyar irodalmat az olvasókhoz”, valamint, hogy a kortárs külhoni magyar irodalmat idehaza többen megismerjék, és piacot találjon. A különböző nyelvű fordítások elkészítését is nagy mértékben támogatja majd a Petőfi Irodalmi Ügynökség, amely a kezdeményezés koordinálásért lesz felelős.

A program megvalósítása 2020-ban kezdődik, 2019 „az építkezés éve” lesz. 

A PIM főigazgatója hangsúlyozta, a kezdeményezés egy nagyon komoly, évtizedek óta létező űrt tölt majd be, azonban az eredményei évek múltán lesznek csak érezhetők:

– Ez hosszútávfutás. Harminc év megspórolt vagy nagyon esetleges munkáját nem lehet két nap alatt pótolni, tégláról téglára építkezünk – fogalmazott.

Demeter Szilárd úgy nyilatkozott: céljaik közé tartozik az, hogy a környező országok írószövetségeivel is virágzó kapcsolatrendszert építsenek ki. A szlovákok esetében ez már megtörtént – az idei pozsonyi könyvvásáron ennek eredményei már láthatóak lesznek –, és ugyanerre törekszenek majd többek közt a románokkal, szerbekkel, bolgárokkal, horvátokkal, ukránokkal, csehekkel is.

Az együttműködési szerződések keretében megvalósított lépésekre azért is van szükség, mert jelenleg a könyvpiacon nagyon komoly légüres tér van, határon innen és túl egyaránt:

Könyvszakmai információk szerint a 15 millió magyarból évente nagyjából 300 ezren vásárolnak könyvet. Ebben  a tankönyveket kivéve minden benne van – nyilatkozta Demeter Szilárd. 

A piaci rés feltöltését változatos kezdeményezések révén igyekeznek megoldani, például az A38-as hajón is rendhagyó programokat szerveznek. 


Hirdetés

'Fel a tetejéhez' gomb