Juhász Hajnalka: A Hungary Helps ügynökség abszolút mérföldkőnek számít
Juhász Hajnalka feladata, hogy a világgal megismertesse az egyedülálló Hungary Helps programot. A magyar humanitárius segítségnyújtásról 2018 decemberében elfogadott törvény az első olyan megközelítése a problémakezelésnek, ami a válságrégiókban nyújt segítséget, vagyis a segítséget viszi helybe. A KDNP politikusa szerint az a leghatékonyabb segítség, hogy a helyi közösségekkel veszik fel a kapcsolatot és a közösség igényei szerint próbálnak segíteni.
Velkovics Vilmos műsorvezető kérdésére a miniszteri biztos megerősítette, hogy a Hungary Helps ügynökség abszolút mérföldkőnek számít, hiszen a humanitárius segítségnyújtásban az üldözött keresztények megsegítésén túl a legfontosabb a gyorsaság, a hatékonyság, amelyeket számos nemzetközi példa alapján egy ügynökség formájában lehet a leghatékonyabb megvalósítani. A politikus kiemelte, nem csak a programok kontrollálásáról, hanem azok utánkövetéséről is szó van.
Az üldözött keresztényeket érintő katasztrófák gyorsan történnek, ezért, ha ott akarunk lenni, olyan profi ügynökséggel kell rendelkeznünk, amely képes az azonnali reakcióra, a legfontosabb lényeg, hogy a Hungary Helps az elsők között legyen ott a helyszínen
– tette hozzá.
Velkovics Vilmos arról is kérdezte Juhász Hajnalkát, hogy a sokan azonnal elszámolást követeltek, amikor kiderült, hogy magyar kormány segít két mexikói templom újjáépítésében. Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter közép-amerikai útjával kapcsolatban a miniszteri biztos elmondta, Mexikóban nem kormányzati szinten üldözik a keresztényeket, hanem a helyi drogkartellek vegzálásának vannak kitéve. Hozzátette:
Mexikóban az elmúlt két-három évben 40-45 papot gyilkoltak meg a keresztény hit gyakorlása miatt.
A Notre-Dame tragédiája és az emberek reakciója kapcsán Juhász Hajnalka elmondta, az hogy az emberek kimentek énekelni, miközben lángolt székesegyház, azt jelenti,
a kereszténység mindig képes a romokból újra felállni és újra építkezni.
Ugyanakkor politikus megdöbbentőnek nevezte, hogy például a BBC nem keresztényeknek, hanem gyászolóknak nevezte a katedrálisért imádkozókat.
A teljes beszélgetés:
Forrás: Hír TV/KDNP Youtube