Az ellenzék úgy várja március 20-át, mint a Messiást


Hirdetés

Sommásan megfogalmazott véleményét a szerző az 1848-as forradalom és szabadságharc évfordulóján elhangzott ellenzéki szónokok beszédeire alapozza, mint írja: „kit érdekel a nemzeti önrendelkezésért folytatott harc, amikor épp kilátásban van a Fidesz külföldi megbüntetése? Egy valamirevaló magyar demokrata nem is tud nagyobb ajándékot elképzelni az élettől, mint egy dörgedelmes EP-jelentést, egy forró hangulatú strasbourgi vitát, ahol Verhofstadt hangjától zeng a terem, netán egy kiadós eljárást”.

A cikkben szó esik az Európai Bizottság elnöki posztjára ácsingózó néppárti frakcióvezető, Manfred Weber – a konstruktív megbeszéléstől kezdve a kemény számonkérésig terjedő, meglehetősen széles skálán mozgó – nyilatkozatairól is, amelyekben a politikus finoman fogalmazva is ellentétes tartalommal számol be az Orbán Viktorral zárt ajtók mögött folytatott budapesti megbeszéléséről.  

Az ellenzéki pártok, annak reményében, hogy a Fideszre nézvést elmarasztaló döntés születik láthatóan türelmetlenül várják március 20-át, amikor is összeül az Európai Néppárt választmánya.

Csillapítandó a felhevült kedélyeket a szerző megjegyzi: „Végzetes rövidlátás lenne azonban azt hinni, hogy a Fidesz az Európai Néppárt fekete báránya, és ha őket kizárják, egy nagy, boldog családként fognak körtáncot járni. A hangos kritikusok mellett a Fidesznek vannak hangos támogatói is, például Berlusconiék vagy éppen a szlovén Janez Jansa pártja, akik jelezték: ha a Fidesznek mennie kell, ők is követik.”

A cikk írója emlékeztet rá, hogy a Néppártban a különböző csoportok ugyanazon a törésvonal mentén rendeződnek, mint az Európai Unióban. „A Fidesz kizárását követelő pártok némelyikében több közös van a szociáldemokratákkal vagy a liberálisokkal, mint a kelet-közép-európai pártokkal”.

Írásának végén felidézi: Orbán Viktor egyértelművé tette, Magyarország „nem köt kompromisszumot a migráció, a kereszténység védelme és Európa jövője ügyében”. A szerző szerint a liberális nyomásnak engedő, kompromisszumkész pártok „a birodalomépítők oldalán állnak, akik ki akarják terjeszteni árnyékukat Közép-Európára”.

A teljes cikk itt olvasható.


Hirdetés

'Fel a tetejéhez' gomb