FIFA VB: hét ország, ahol üldözik, vagy háttérbe szorítják a keresztényeket

Az üldöztetésnek több formája lehet, ami megnyilvánulhat abban is, hogy a közösségek nem gyakorolhatják a hitüket a saját hazájukban, ellenkező esetben fizikai erőszak áldozataivá válhatnak, vagy a hatalom tudatosan elszigetelve, a társadalom peremére szorítja a keresztényeket.

Irán                             

Irán a tízedik helyet foglalja el a World Watch List rangsorában, ahol a forradalmi eszmék és a síita iszlám jelentik az alapot a jogrendszerben. Ennek okán, aki vállalja a kereszténységét, azzal egy bizonyos mértékig veszélyt jelent az iszlám nacionalizmusra.

A muszlim hátterű keresztények (család, áttérés) számára tiltott a templomba járás, ami arra kényszeríti őket, hogy titokban, saját otthonaikban gyűljenek össze, amiért zaklatásnak és a börtönbüntetés veszélyének vannak kitéve.

Szaúd-Arábia

A World Watch List tizenkettedik helyét elfoglaló Közel-keleti országban aki szaúdi állampolgár, nem veheti fel a keresztény vallást és maga a keresztelés is tilos. Külföldi keresztények látogatása szintén tilos, emellett azt a keresztényt, aki az iszlámról tért át, halálbüntetéssel is sújthatják.

Nigéria

Az afrikai országban sem egyszerű a keresztény közösségek helyzete, ugyanis az észak-déli megosztottság magában hordozza a muszlimok és keresztények közötti konfliktusokat. A Boko Haram terrorszervezet pedig szintén rengetek szenvedés okozója volt az elmúlt években.

Az ország középső részén a muszlim fuláni népcsoport által elkövetett embertelen támadások következtében csak az elmúlt hónapban több mint százan haltak meg, valamint egész falvakat tettek a földdel egyenlővé. Az ország északi, többségében muszlim lakossággal bíró részén, ahol a gyakorlatban jogalapnak számít a saría, a keresztények folyamatos diszkriminációnak vannak kitéve.

Egyiptom

Egyiptom lakosságának megközelítőleg kilencven százaléka muszlim vallású, a keresztény kisebbség körében pedig gyakori, hogy hátrányos megkülönböztetésben részesülnek. A Közel-Keleten a koptok az egyik legősibb keresztény vallás. Az Iszlám Állam terrorszervezet korábban számos alkalommal gyilkolta meg keresztény családok tagjait az országban, amely a tizenhetedik helyen áll a WWL rangsorában.

Tunézia

A WWL harmincadik helyét elfoglaló országban a muszlimról keresztényre áttérő hívőket arra kényszerítik, hogy térjenek vissza az iszlám hagyományhoz és hithez, valamint a családok sem fogadják el az áttérést. Akik vállalják az áttérés kockázatát, üldöztetésnek és zaklatásnak vannak kitéve.

Mindemellett a keresztényeknek ugyanúgy megvan a gyülekezési szabadságuk, de a hatóságok ellenőrzése alatt. A turisztikai szempontból is frekventált országban a külföldiek minden korlátozás nélkül gyakorolhatják a hitüket.

Mexikó

Az Észak-amerikai ország abból a szempontból eltér a fent említett országoktól, hogy a lakosság többsége keresztény. Ennek ellenére az ország déli részén a drogkartellek keményen fellépnek azok ellen, akik segíteni próbálnak a függőkön, amiben az egyháznak és a papoknak is nagy szerepe van.

Kolumbia

Kolumbia „előkelő”, negyvenkilencedik helyével a rangsor végén helyezkedik el, azonban a korrupció, a városi erőszak és a maffia, valamint a szervezett bűnözés következtében nem egyszerű a többségében keresztény országban élő emberek helyzete. A védelmi pénzek beszedése, és az agresszió ellenére azonban nőtt a protestánsok száma az elmúlt években.

Forrás: PortesOuvertes

Fordította: Ildikó Ungvári, S4C

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük

'Fel a tetejéhez' gomb