Meghurcolták a lelkészt, mert keresztény etikáról posztolt a Twitteren
Helyi szinten, Ely városában nagy port kavart az a Twitter bejegyzés, amelyben Keith Waters, a New Connexions evangéliumi szabadegyház lelkésze a keresztény etika és a homoszexualitás összeegyeztethetetlenségéről posztolt az interneten.
Kevésbé hangsúlyos, hogy alapvetően egy aprócska, Egyesült Királyságbeli egyházról van szó, mert valójában bármelyik történelmi keresztény felekezet tagja posztolhatott volna hasonlót (a bejegyzés eredetileg nem a lelkésztől, hanem egy katolikus püspöktől, Thomas Tobintól származik).
https://twitter.com/ThomasJTobin1/status/1134784500372770817
A bejegyzésben Waters azt írja, hogy „Emlékeztetőül, hogy a keresztényeknek (a püspök eredeti posztjában a katolikus szó szerepelt – a szerk.) nem kellene támogatniuk vagy részt venniük az LGBTQ ’Büszkeség Hónapja’ eseményein, amelyet júniusban tartottak.
Olyan kultúrát népszerűsítenek és arra buzdítanak, ami ellenkezik a keresztény hittel és erkölccsel. Különösen ártalmas a gyermekekre nézve.”
A LMBTQ aktivisták nem késlekedtek a válasszal. A meleglobbi képviselői az egyik helyi temetkezési vállalkozónak jelezték, hogy a lelkész elhunyt és szeretnék elintézni a temetését.
Amikor a feleséget értesítette a vállalkozó cég, a nő szinte sokkos állapotba került. Néhányan, köztük a város munkáspárti politikusa gyűlölet-bűncselekménynek minősítette az esetet és a rendőrséget is felszólította annak kivizsgálására.
Az LMBTQ-aktivisták emellett hamis hirdetéseket adtak fel Waters házáról és autójáról, amelyre többen is jelentkeztek, valamint gyermekmolesztálással is megvádolták. Az egyik helyi általános iskolában, ahol a lelkész dolgozott, az igazgató végül engedett az aktivistáknak és írásban vádolta meg a férfit, mert „megszegte az iskola magatartási szabályzatát”.
A nyomás miatt Waters kénytelen volt otthagyni a munkahelyét, de jogi útra terelte az esetet.
A támadások ellenére a lelkész számos bátorító üzenetet kapott, de elmondása szerint sokan félnek nyilvánosan kiállni mellette.
Forrás: Church Militant
Kiemelt képünk forrása a Pixabay.