Sorozatos politikai diszkrimináció miatt az ombudsmanhoz fordult a Védvonal

A Védvonal az ombudsmanhoz fordult a közigazgatásban tapasztalható széles körű politikai diszkrimináció miatt – közölte a Fidesz pénteken az MTI-vel.
Közleményük szerint a Czunyiné Bertalan Judit vezette Védvonal Juhász Imréhez, az alapvető jogok biztosához fordult beadvánnyal a kormányzati igazgatásban tapasztalható közvetlen és közvetett hátrányos megkülönböztetés, valamint zaklatások miatt.
„A Védvonalhoz beérkezett nagy számú bejelentés alapján megállapítható, hogy május 13-át, vagyis az új kormány megalakulását követően a kormányzati igazgatási szerveknél, elsősorban a minisztériumoknál olyan munkáltatói gyakorlat alakult ki, amely politikai véleményhez, illetve vélt politikai kötődéshez kapcsolódó hátrányos megkülönböztetés, zaklatás és jogellenes elkülönítés gyanúját veti fel”
– fogalmaztak.
Kifejtették, hogy a Védvonal ombudsmani beadványa nem a politikai felsővezetők vagy politikai álláshelyen foglalkoztatott emberek helyzetére vonatkozik, hanem olyan szakmai, előkészítő, értékelő, elemző és végrehajtási feladatokat ellátó kormánytisztviselőkre, akiknek jogviszonyát, munkafeltételeit vagy juttatásait nem egyedi szakmai teljesítményük, hanem a korábbi kormányzati adminisztrációhoz való vélt vagy valós kötődésük alapján kezelték hátrányosan.
A Védvonal álláspontja szerint a kormányzati igazgatási szervek gyakorlata az érintett kormánytisztviselők, illetve a velük azonosítható, pontosan meg nem határozható nagyobb személyi kör alapvető jogait sérti, illetve azok közvetlen veszélyével jár, ezért a jogsegély-szolgálat az ombudsman vizsgálatát és a törvényben előírt illetve lehetővé tett intézkedéseit kéri – közölte a Fidesz.
A Fidesz által létrehozott országos jogsegélyszolgálat megalakítását Orbán Viktor, a Fidesz elnöke egy májusi Facebook-bejegyzésében azzal indokolta, hogy „árad a gyűlölet és az erőszak”.
Vezetőkép: Juhász Imre, az alapvető jogok biztosa. Forrás: kdnp.hu





