Zagyva Richárd: „Minden emberi élet érték” – megalakult a Katolikus Karitász mentőszolgálata

Megalakult a Katolikus Karitász Mentőszolgálat, amelynek célja, hogy a segélyszervezet újabb területen tudjon gyors, szakszerű és hatékony segítséget nyújtani a bajba jutott emberek számára. A szolgálat létrejöttét június 23-án sajtóesemény keretében jelentették be a Katolikus Karitász Országos Központjának udvarán, Budapesten.

A szerkesztőségünknek megküldött közlemény szerint az eseményen Zagyva Richárd, a Katolikus Karitász országos igazgatója hangsúlyozta: a szervezet küldetése immár 95 éve változatlan, vagyis jelen lenni a kiszolgáltatott, bajba jutott emberek mellett. Mint mondta, az új mentőszolgálat ennek a küldetésnek a folytatása, és szervesen illeszkedik a Karitász életvédelmet szolgáló programjai közé.

„A Karitász mentőszolgálatának megalakulása nem csupán egy jármű beállítást jelenti, sokkal inkább annak megerősítését, hogy minden emberi élet érték”

– fogalmazott. Hozzátette: a szolgálat önkéntes orvosok, mentőtisztek, egészségügyi szakemberek, önkéntesek és támogatók összefogásából jött létre.

Megalakult a Katolikus Karitász mentőszolgálata. Forrás: Katolikus Karitász, fotó: Vermes Tibor

Dr. Pápai György, az Országos Mentőszolgálat orvosigazgatója köszöntőjében a két szervezet közös küldetését hangsúlyozta. Mint mondta, bár az Országos Mentőszolgálat és a Katolikus Karitász más-más eszközökkel végzi munkáját, szolgálatuk középpontjában ugyanaz áll: a bajba jutott ember segítése.

„Egy dolog közös mindebben: hogy a beteg emberekért tesszük a mindennapi munkánkat”

– mondta.

Az orvosigazgató köszönetét fejezte ki az együttműködésért, és kiemelte, hogy a Karitász mentőszolgálata az önkéntesség, a szakmai tudás és az emberi szolidaritás közös ügyét erősíti.

A Karitász Mentőszolgálat létrejöttének hátterét, működését és terveit dr. Horváth Tamás mentőtiszt, a szolgálat vezetője ismertette. Felidézte, hogy a kezdeményezés gondolata mintegy két évvel ezelőtt született meg, amelyet hosszú előkészítő munka, szakmai egyeztetések és szervezés követett. Mint mondta, mára rendelkezésre állnak a működéshez szükséges engedélyek és technikai feltételek is.

„Elsősorban az szerepel a terveink között, hogy az önkéntes mentést erősítsük” – fogalmazott, hozzátéve: a Karitász egészségügyi tevékenysége így újabb területtel bővült.

Ezt követően Lőrincz Pál, a Katolikus Karitász Országos Központjának lelki igazgatója megáldotta a mentőautót és a szolgálat munkatársait. A sajtóesemény zárásaként a résztvevők megtekinthették a jármű felszereltségét és a Karitász Mentőszolgálat munkáját segítő eszközöket.

Zagyva Richárd: „A Karitász mentőszolgálatának megalakulása nem csupán egy jármű beállítást jelenti, sokkal inkább annak megerősítését, hogy minden emberi élet érték”. Forrás: Katolikus Karitász, fotó: Vermes Tibor

Vezetőkép: Megalakult a Katolikus Karitász mentőszolgálata, amely létrejöttét 2026. június 23-án sajtóesemény keretében jelentették be a Katolikus Karitász Országos Központjának udvarán, Budapesten. Forrás: Katolikus Karitász, fotó: Vermes Tibor

'Fel a tetejéhez' gomb