Rétvári Bence: a visegrádi országoknak közösen kell fellépniük az európai nemzetek szuverenitásáért

Az Európai Unió gazdasági főtengelye már nem egy Berlin-Párizs-London, hanem a Berlin-Varsó-Budapest-Prága-tengelyen van inkább – mondta Rétvári Bence, a Kereszténydemokrata Néppárt (KDNP) frakcióvezetője kedden az Országgyűlésben napirend előtt.
Kijelentette, hogy a Fidesz–KDNP-kormány számára mindig is fontos volt a Visegrádi Együttműködés (V4), azaz Magyarország, Csehország, Lengyelország és Szlovákia partnersége.
A mohácsi csata 500. évfordulójára emlékeztetve hozzátette:
a csehek, lengyelek, németek, horvátok, szerbek közösen harcoltak a muzulmán hódítással szemben, akkor is összefogtak a terjeszkedő birodalmakkal szemben, és most is fontos a közép-európai nemzetek összefogása.
Hangsúlyozta: az Európai Unió gazdasági főtengelye már nem egy Berlin-Párizs-London, hanem a Berlin-Varsó, Budapest-Prága-tengelyen van inkább.
Szerinte így is kell fellépniük a közép-európai országoknak, azonban jelenleg nem ezt tükrözi az Európai Unió.
Méltatta az elmúlt évek V4-országok közötti, energetikai és közlekedési összeköttetéssel kapcsolatban létrejött beruházásokat, és jelezte: bízik benne, hogy ezek folytatódnak.
Szerinte a visegrádi országok sok kérdésben – így a migráció vagy a kohéziós források ügyében – mindig egységes álláspontot képviseltek, akkor is, amikor megpróbálták a nyugat-európai országok megosztani a V4-ek együttműködését.
Veszélyesnek nevezte a brüsszeli „birodalomépítési” terveket, hangsúlyozva, hogy a V4-eknek közösen kell fellépniük az európai országok szuverenitásának védelme érdekében.
Vezetőkép: Rétvári Bence, a KDNP parlamenti frakcióvezetője. Forrás: kdnp.hu





