Megvan, honnét érkezhetett a múlt heti bombafenyegetés
Nyilatkozott a nemzeti kiberkoordinátor, érdekes információkat osztott meg a professzor.

Ukrán IP-címekről orosz e-mail szolgáltatón keresztül érkeztek magyar iskolákhoz a múlt héten a bombafenyegetést tartalmazó levelek a rendőrség közlése szerint, nagy bátorság lenne ugyanakkor most azt kijelenteni, hogy Ukrajnából, vagy Oroszországból küldték azokat, hiszen ezekre az e-mail szerverekre vagy szolgáltatásokra regisztrálni a világ bármely részéről lehet – mondta Magyarország nemzeti kiberkoordinátora, az Óbudai Egyetem professzora az M1 aktuális csatorna hétfő kora esti műsorában.
Technikailag visszavezethető egy bizonyos határig, akár az IP-címek útján, hogy mégis honnan jöhetett az üzenet – mutatott rá, megjegyezve, Magyarországon ez sikerült is a magyar nyomozóknak, a magyar iskolákhoz ukrán IP-címekről orosz e-mail szolgáltatón keresztül érkeztek a fenyegető levelek. Az „eldobható” e-mail cím hasonlít az „eldobható”, feltölthető mobiltelefon-kártyához: olyan e-mail címet hoznak létre, amelyhez nem kér azonosítást a szerver, illetve a szolgáltató
A múlt héten egy 15 éves diák magyarországi IP-címről küldött fenyegető üzenetet, amelyet „a kollégák már egy nap alatt vissza tudtak fejteni”

Dr. Rajnai Zoltán Magyarország nemzeti kiberkoordinátora, az Óbudai Egyetem professzora, 2015-tól az egyetem Bánki Donát Gépész és Biztonságtechnikai Mérnöki Karának dékánja.
A Biztonságtudományi Doktori Iskola alapítója, vezetője, kutatási területe a kiberbiztonság, az információbiztonság, az információs kommunikáció és a távközlési rendszerek üzemeltetése. Korábban (1981–2013) ezredesként szolgált a Magyar Honvédségben, 1993–2013 között a Zrínyi Miklós Nemzetvédelmi Egyetem tanáraként fő szakterülete az információs, kommunikációs és távközlési rendszerek szervezése és azok biztonsága volt.
Rajnai professzor a katonai főiskolai tanulmányait követően (1981–1985), csapatszolgálat után a Zrínyi Miklós Katonai Akadémián (1990–1993), a Hadtudományi Doktori Iskolában (1997–2000) és a párizsi Összhaderőnemi Védelmi Kollégiumban (Collège Interarmées de Défense – CID) kapott oktatást (2003–2004). Forrás

Hirdetés