A Magyar Honvédséghez megérkeztek a legújabb szárazföldi és légi harcjárművek

Újabb harcjárművek érkeztek a tatai dandárhoz, két Leopard 2A7 harckocsi, egy Wisent 2 műszaki vontató harcjármű és egy PzH 2000 önjáró tüzérségi löveg, Hódmezővásárhelyre két Lynx KF41 gyalogsági harcjármű, Szolnokra pedig két új H225M típusú helikopter került – jelentette be Szalay-Bobrovniczky Kristóf.

A honvédelmi miniszter hangsúlyozta: „ezek a korszerű harcjárművek és eszközök tovább erősítik katonáink felkészültségét és képességeit a haza szolgálatában”.

A modern harci eszközök a Honvédelmi és Haderőfejlesztési Program részeként a Magyar Honvédség képességeinek korszerűsítését, olyan jelentős elrettentő erejű haderő építését szolgálják, amely képes garantálni Magyarország biztonságát és szuverenitását a mai, háborúkkal teli világban. A Leopard 2A7harckocsik és a PzH 2000 önjáró tüzérségi lövegek a honvédség NATO-nak felajánlott nehézdandárjának fontos részei – mondta a honvédelmi miniszter, hozzátéve, hogy a megrendelt 44-ből beérkezett Leopardok száma 33-ra emelkedett.

A két H225M helikopter megérkezése, azt jelenti, hogy a megrendelt 16-ból már 14 a Magyar Honvédségnél van – tette hozzá Szalay-Bobrovniczky Kristóf.

Hangsúlyozta, hogy a helikopterek sokoldalúságuk révén katonáink nemzetközi szerepvállalásában is kulcsszerepet játszanak. Az EUFOR-misszióban például szállítási feladatokat és humanitárius segítségnyújtást látnak el a korszerű légi járművek, hozzájárulva a Nyugat-Balkán stabilitásának fenntartásához.


Hirdetés

Megérkezett még két darab Lynx KF41 gyalogsági harcjármű Hódmezővásárhelyre, az MH Kinizsi Pál 30. Páncélozott Gyalogdandárhoz – mondta a honvédelmi miniszter, hozzátéve, hogy a Lynx a XXI. század egyik legmodernebb gyalogsági páncélosa, amely kiváló védelmet és harcászati képességeket nyújt a kezelő személyzet és a lövész katonák számára.

„A Magyar Honvédség folyamatos fejlesztése biztosítja, hogy a katonáink a legkorszerűbb eszközökkel védhessék hazánkat és teljesíthessék nemzetközi kötelezettségeiket. A modern haditechnika és a jól képzett katonák hatékonyan tudják elhárítani a külső fenyegetéseket. A honvédség fejlesztése hazánk hosszú távú stabilitását, biztonságát és nemzetközi pozícióját is erősíti” – hangsúlyozta Szalay-Bobrovniczky Kristóf.

Vezetőkép: Mi-17-es és Airbus H225M típusú harci helikopter a tatai Klapka György 1. Páncélosdandár hadgyakorlatán a szomódi lőtéren 2024. március 12-én. Fotó: MTI/Bodnár Boglárka

 

Forrás:
MTI
'Fel a tetejéhez' gomb