Centesimus Annus – II. János Pál, XVI. Benedek és Ferenc pápa beszédei egy kötetben


Hirdetés

A kötetet június 6-án mutatták be a pápai alapítvány létrejöttének 30. évfordulóját ünneplő „Emlékezni a jövő építéséhez: A közösség érdekében gondolkodni és cselekedni” című nemzetközi konferencia keretében – számolt be róla a Vatican News.

Mint írják, Anna Maria Tarantola, az alapítvány elnöke a bevezetőben hangsúlyozta: a pápák üzenetei tele vannak jelzésekkel és iránymutatásokkal ahhoz, hogy elinduljunk egy jobb világ felé vezető úton.

 „A pápai üzenetek harminc éve a Centesimus Annus Pro Pontifice Alapítványhoz” című könyv az Edizioni Dehoniane Bologna kiadónál jelent meg. II. János Pál, XVI. Benedek és Ferenc pápa 25 beszédét gyűjti egybe, amelyeket a Centesimus Annus Pro Pontifice Alapítványhoz intéztek az évtizedek során.

Június 6-án délelőtt mutatták be a Vatikánban, az Új szinódusi aulában, az „Emlékezni a jövő építéséhez: „A közösség érdekében gondolkodni és cselekedni” című nemzetközi konferencia alkalmából. A rendezvényt a Wojtyla pápa által 1993. június 5-én katolikus vállalkozókkal, akadémikusokkal és világi szakemberekkel közösen az Egyház társadalmi tanításának előmozdítása érdekében létrehozott pápai alapítvány születésének 30. évfordulójára szervezték.

„Ezekből az üzenetekből – írja bevezetőjében Anna Maria Tarantola, az alapítvány elnöke – erőteljesen kirajzolódik a három pápa gondolkodásának folytonossága, annak ellenére, hogy nagyon eltérő történelmi helyzetekben éltek.

Mindhárman rávilágítottak a világiak mindennapi elkötelezettségének fontosságára, hogy az Egyház társadalmi doktrínájának elvei szerint tevékenykedjenek, amelyek a szegénység, az egyenlőtlenségek és a háborúk elleni sikeres küzdelem tényezői”.

A kiadvány csak a legutóbbi három pápának az Alapítvány által tartott nemzetközi konferenciák résztvevőihez intézett beszédeit gyűjti össze. Ezek olvasása – hangsúlyozza a Centesimus Annus elnöke – „izgalmas és rendkívül tanulságos”, mert az üzenetek „tele vannak jelzésekkel és iránymutatásokkal, hogy elinduljunk egy jobb világ megteremtésének útján”. „A békére, az etikára, a demokráciára, a szolidaritásra és egy olyan gazdasági modell kialakítására hívnak, amely nemcsak mennyiségi növekedést jelent, hanem mindenki számára jólétet teremt a piac és a közjó szükségleteinek összehangolása révén”.

Forrás, fotó: Vatican News


Hirdetés

'Fel a tetejéhez' gomb