Navracsics: Félő, hogy az Európai Unió becsúszhat az USA alá
Félő, hogy az Európai Unió becsúszhat az Amerikai Egyesült Államok alá – mondta Navracsics Tibor területfejlesztési miniszter a Keresztény Értelmiségiek Szövetsége (KÉSZ) és a KDNP által szervezett fórumsorozat első állomásán Tatán.
Az Európai Unió egy kereszténydemokrata vállalkozásnak indult
A Keresztény Értelmiségiek Szövetsége és a Kereszténydemokrata Néppárt fórumsorozatának harmadik alkalmán Navracsics Tibor területfejlesztési miniszter és Kiszelly Zoltán politológus beszélgetett az Európai Unió jövőjéről. A KÉSZ-fórum Tatán, a Piarista rendház dísztermében zajlott le, december 14-én.
Navracsics Tibor beszédében emlékeztetett arra, hogy az európai államok sorsát már a 20. század első fele megpecsételte. Hangsúlyozta, hogy a két világháború hatásai a század második felére csúcsosodtak ki: Európa teret vesztett.
Elmondta, hogy a második világháború után a cél az volt, hogy megakadályozzák a harmadik világháború kitörését. A béke elérésében fontos szerepe volt a kereszténydemokrácia eszményének és követőinek. Beszámolt arról, hogy az Európai Unió egy kereszténydemokrata vállalkozásnak indult. Ma azonban a mainstreamben való balra tolódása tapasztalható meg. Baloldali pártok próbálják megmondani ki a jó európai, ki a jó demokrata.
„A békéért való együttműködésből, egy utópiát célzó társadalommérnökséggé alakul át az Európai Unió.” – mondta Navracsics Tibor.
Akkor tudna az EU eredményesen működni geopolitikában és külpolitikában, ha autoritási központot hoznának létre. Ezt a magyar álláspont jelenleg nem támogatja. Ennek hiányában azonban az európai közösség nem tud gyorsan állást foglalni, a gyorsított eljárások pedig sértik a 27 tagállam szuverenitását.
„Az Európai Unió külpolitikája ezért nem valós kérdésekkel foglalkozik” – emelte ki a miniszter.
Félő, hogy az Európai Unió becsúszhat az Amerikai Egyesült Államok alá.
Nyugat-Európa jóléte az olcsó energián és főleg afrikai alapanyagon alapult
Kiszelly Zoltán elmondta, hogy Nyugat-Európa jóléte az olcsó energián – orosz gázon – és főleg afrikai alapanyagon alapult, amelyből Nyugat-Európában összeállították a különböző termékeket, amelyeket aztán drágán eladtak. Ennek a rendszernek vége. Az energiaárak hatására a nyugat-európai vállalatoknál már csak kisebb profit tud keletkezni, ezért sokan áthelyezik a gyártást Kínába, vagy éppen az Amerikai Egyesült Államokba. A fogyasztás visszafogása megkezdődött.
„Ideológiai és nem piaci alapon döntötték el, hogy csökkenteni kell a fogyasztást” – mondta Kiszelly Zoltán.
Beszámolt arról, hogy Nyugat-Európában a háborús szankcióhelyzet és a túl nagy ökológiai lábnyom miatt nem érdek a lakosság túlfogyasztását kielégíteni. Ezek a globalista célok azonban nem lettek társadalmilag egyeztetve.
Címlapkép: Szennyes Krisztián, Vasarnap.hu