Pénzmosás vádja miatt kapcsolt le ukránokat a Nemzeti Adó- és Vámhivatal – 40 millió dollár, 35 millió euró és 9 kiló arany volt náluk
Andrij Szibiha szerint Magyarország bankárokat ejtett túszul és ellopta a pénzüket.


A Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) pénzmosás bűncselekmény gyanújával folytat büntetőeljárást: március 5-én hét ukrán állampolgárt, köztük egy egykori ukrán titkosszolgálati tábornokot és két páncélozott pénzszállító autót állított elő, amelyek Ausztriából tervezetten Ukrajnába, összesen 40 millió dollárt, 35 millió eurót és 9 kilogramm aranyat szállítottak – közölte az adóhatóság pénteken az MTI-vel.
„Csak az idei év folyamán több mint 900 millió amerikai dollárt, 420 millió eurót és 146 kilogramm aranytömböt szállítottak Magyarország területén keresztül Ukrajnába”
– tartalmazza a közlemény.
A NAV a nyomozást a büntetőjogi eljárásról szóló törvényt betartva, a Terrorelhárítási Központ közreműködésével végzi – írták.
A Nemzeti Adó- és Vámhivatal az eljárás megkezdésekor azonnal értesítette az ukrán konzuli szolgálatot, azonban a konzuli szolgálattól eddig a pillanatig semmilyen visszajelzést nem érkezett. A szállítmány irányításáért egy egykori ukrán titkosszolgálati tábornok felelt – olvasható a közleményben.
Andrij Szibiha ukrán külügyminiszter azt közölte, hogy Magyarország hét bankárt ejtett túszul és ellopta a pénzt – írta meg a Mandiner.
Hozzátették:
az ukrán diplomácia vezetője szerint a hét ukrán állampolgár az állami Oschadbank (Takarékbank) alkalmazottja, a szavai szerint két banki járművet vezettek, amelyek Ausztria és Ukrajna között tranzitáltak, és készpénzt szállítottak az állami bankok közötti rendszeres szolgáltatás keretében.
Vezetőképünk illusztráció. Forrása: Freepik.com





