Böjte Csaba atya szerint a boksz az igazi keresztény sport – „jobb adni, mint kapni”

„Soha, még álmomban se gondoltam, hogy ökölvívók lelki vezetője leszek, de nagyon teszik nekem ez a szép feladat”


Hirdetés

Böjte Csaba atya a hirado.hu-nak nyilatkozott arról, milyen mély értelmet hordoz a boksz, és miért tartja ezt az egyik legjobb keresztény szellemiségű sportágnak. Az interjúban hangsúlyozta: a boksz nem csak fizikai küzdelem, hanem egy életforma is, mely fegyelmet, tiszteletet és önuralmat követel, olyan értékeket, amelyek összhangban vannak a keresztény tanításokkal.

Böjte Csaba ferences rendi szerzetes az Erdélyi Godako Ökölvívó Sportklub tiszteletbeli elnöke is, akivel bokszoló növendékeinek sikereiről beszélgetett a hirado.hu portál újságírója, Juhári Andrea.

„Soha, még álmomban se gondoltam, hogy ökölvívók lelki vezetője leszek, de nagyon teszik nekem ez a szép feladat” – hangsúlyozta a hirado.hu-nak a szerzetes. Böjte atya szerint a boksz alapgondolata még a híres bibliai mondással is összhangban van: „jobb adni, mint kapni”.

A boksz nem arról szól, hogy csak üssünk és szenvedjünk el ütéseket, hanem arról, hogy ellenőrizzük önmagunkat, tiszteljük ellenfeleinket, és mindig tudjunk adni valamit a másiknak – legyen az tisztelet vagy tisztességes küzdelem”

– mondta.


Hirdetés

A fegyelem és önuralom tanítása

Az atya kiemelte, hogy a boksz gyakorlati tanításaiban a legfontosabbak a szabályok tisztelete és a saját korlátaink megismerése:

A boksz egyfajta lelki edzés is, ahol megtanuljuk uralni indulataikat, nem engedünk a dühnek vagy az agressziónak. Ez a sport fegyelmet és önuralmat követel, ami az emberi élet más területein is hasznos.”

Egy sport, amily jobbá tesz

Böjte Csaba úgy véli, az embereknek személyiségük fejlesztésében szükséges a boksz.

„A boksz nem csak az izmainkat, hanem a jellemünket is erősíti. Megtanít alázattal a vereséget, örülni a győzelemnek, és soha nem szeretett.

Az empátia és a tisztelet fontossága

Az interjúban Böjte Csaba kitért arra is, hogy a bokszban nincs helye a gonoszságnak vagy az ellenségeskedésnek:

Az ellenfelem nem ellenségem, hanem egy társ, aki ugyanazt a kemény utat járja. Ez a kölcsönös tisztelet az, ami igazán kereszténnyé teszi ezt a sportot.”


Böjte Csaba atya üzenete szerint tehát a boksz több mint egy küzdősport: egy olyan életforma, amely a keresztény értékeket mélyen hordozza, és hatékony eszköz lehet az önismeret, fegyelem és szeretet gyakorlására.

Böjte Csaba ferences rendi szerzetessel, a Dévai Szent Ferenc Alapítvány alapítójával készült interjút a hirado.hu oldalán olvashatják el, ide kattintva.

 

Forrás: hirado.hu, Vezetőkép: Facebook


Hirdetés

'Fel a tetejéhez' gomb