Teherán ég

Az izraeli offenzíva kezdete óta a támadásokban legalább 224 ember halt meg, és legalább 1277 ember sérült meg Iránban – közölte az iráni egészségügyi minisztérium egyik képviselője az X platformon.
Izrael vasárnap is folytatta a támadásokat az iráni főváros ellen. Kormányzati épületek, de lakóövezetek is célpontjai voltak a támadásoknak.
„Teherán ég”
– írta Izrael Katz izraeli védelmi miniszter az X platformon. Izrael kinyilvánított háborús célja az iráni atomfegyver-fejlesztés megakadályozása.
A katonai művelet várhatóan „hetekig, nem napokig” fog tartani – idézte a CNN amerikai tisztviselőket és izraeli képviselőket.
Kapcsolódó:
A pápa észszerűségre és párbeszédre szólította fel Izraelt és Iránt
Megerősítették: Izrael Irán nukleáris dúsító létesítményét támadta
Irán folytatja az ellencsapásokat, továbbra is rakétákkal lövi Izraelt
Vezetőkép: A teheráni olajraktár ég egy izraeli légicsapás után, a 2025. június 15-re virradó éjjel. Az izraeli hadsereg az iráni nukleáris fejlesztések infrastruktúráját, katonai célpontokat és üzemanyagraktárakat támadott, Irán pedig ballisztikus rakétákkal és drónokkal lőtt izraeli célpontokat. Fotó: MTI/EPA/Abedin Taherkenareh








