Így találtam meg Jézust – egy felmérés tanulságai és történetei

A templomok bezárásáról, a nyugati egyház hanyatlásáról már sokan és sokszor írtak. Azonban ezzel párhuzamosan létezik és erősödik egy másik jelenség is, amelyről a Finding Jesus (Jézus megtalálása) nevű kutatás számolt be.
A Brit Evangéliumi Szövetség honlapján azok vallomásait várják szeptemberig, akik legalább 18 évesek és az elmúlt 5 évben lettek hívők.
Az eddigi adatok azt mutatják, hogy a jelentkezők
- 59 százaléka valamelyik templomban vált hívővé
- 47 százaléka a Biblia olvasása közben
- 42 százaléka egy szűk körű vallásos előadáson
- 39 százaléka egy hirtelen megvilágosodás nyomán (a jelentkezők több lehetőség között is választhattak)
A 18 – 25 éves korosztályból jelentkezők 43 százalékának valamelyik közeli barátja segített megtalálni az utat Jézushoz.
Eddig az is kiderült, hogy a fiatalok 23%-a találta hasznosnak az online forrásokat a hit felfedezésében, különösen a YouTube-ot. Valaki azt mondta, hogy miután meghallgatta Jordan Petersont, tovább kutatta a keresztény hitet és Jézust.
Volt aki megkérdezte a ChatGPT-t (mesterséges intelligenciát), mit tegyen, és azt a választ kapta, hogy próbálja ki a gyülekezetünket.
Egy nő elmondta, hogy 40 éve imádkozik férjéért, hogy érkezzen meg Jézushoz, mert úgy érezte, hogy még mindig olyan messze van tőle, mint valaha. Azután egy reggel felébredt, és elmondta a legkisebb hitimát: „Istenem, tudom, hogy Te vagy a lehetetlen Istene.” Azon a napon a férje átadta az életét Jézusnak.
Egy másik nő öt hónappal korábban kezdett el járni a gyülekezetbe miután álmodott Jézusról. Az egyik pillanatban azt kérdezte: hogyan válhatnék kereszténnyé? A lelkipásztora így válaszolt: „Most imádkozhatunk, ha akarsz”. A nő megdöbbent, mert hosszú, elhúzódó tanfolyamra és tanulásra számított, nem pedig egy egyszerű imára. Néhány nappal később megkeresztelkedett.
A kutatás eddigi adatai szerint az emberek gyorsan eljutnak a hitig. A válaszadók 59%-a azt mondta, hogy a megtérés kevesebb mint egy évig tartott.
Amikor a Finding Jesus kutatásban megkérdezték az embereket, mi vonzotta őket az evangéliumhoz, a 25 év alattiak 49%-a azt válaszolta, hogy az evangélium jó, mély és gyönyörű.
Ami szintén érdekes és tanulságos: az eddigi adatok szerint minden ötödik ember már 55 éves volt, amikor megtalálta Jézust.
Vezetőkép: Freepik








