Szentkirályi Alexandra: Kollár Kinga magasról tesz Budapestre

Kollár Kinga, a Tisza Párt európai parlamenti, egyúttal fővárosi képviselője gyáván megfutamodott, mert a Fővárosi Közgyűlés ülése után az ellene indított bizalomvesztési eljárásra sem ment el – olvasható Szentkirályi Alexandra pénteki Facebook bejegyzésében.
A Fidesz-KDNP fővárosi frakcióvezetője szerint ez azt jelenti, hogy a politikust „nem érdekli Budapest, nem érdeklik a budapestiek, őt csak Brüsszel és a brüsszeli érdekek vezérlik”.
Szentkirályi Alexandra azt írta:
„hazaáruló kijelentései után – ahol büszkén elmondja, hogy brüsszeli aknamunkájuk miatt késik 50 kórház fejlesztése és nincs azzal semmi gond, hogy 21 milliárd euróval zsaroltak Brüsszelből éveken keresztül – még mindig nem kért bocsánatot, még mindig nem mondott le, a fővárosi közgyűlési mandátumáról sem”.
Nyilvánvalóan látszik, hogy „magasról tesz” Budapestre. Nem jár be a Fővárosi Közgyűlés üléseire, nem mer a budapestiek szemébe nézni, és az „ő szavaival élve még azt is szégyelli, hogy magyar – de azért a milliós fizetést elkéri tőlük. Szégyen” – értékelt Szentkirályi Alexandra.
Bejegyzésében közzétette Kollár Kinga egy Facebook-posztját, amelyben a Tisza-párti politikus úgy fogalmaz: „amint kapok rá meghívót, természetesen ott leszek. Nincs félnivalóm.” Ezt Szentkirályi Alexandra azzal kommentálta: ha valakinek még bármilyen kétsége lenne az ügyben, hogy a Tiszának van-e takargatnivalója, itt van Kollár hét eleji válasza a meghallgatásáról. Úgy látszik, időközben mégis lett félnivalója – jegyezte meg.
„Aki nem tiszteli, átveri, kárt okoz a budapestieknek, az nem képviselheti őket. Kollár Kingának mennie kell!”
– zárta bejegyzését Szentkirályi Alexandra.
Kapcsolódó:
Az elvtársak szerint Kollár Kinga EP-s munkássága nem összeférhetetlen a fővárosival
Vezetőkép: forrása: Facebook/Szentkirályi Alexandra