Ukrajna drónokkal támadta Oroszországot, több repülőteret lezártak

Éjszaka nagyszabású dróntámadásokat indítottak az ukránok az orosz területek ellen, amelyek elsősorban Moszkvát vették célba, és egy tucat repülőtér működését zavarták meg – közölték kedden az orosz hatóságok.
Szergej Szobjanyin, az orosz főváros polgármestere a Telegram-csatornáján arról számolt be hogy a légvédelem 19, a fővárost célzó drónt fogott el. Hozzátette, hogy Moszkvától délre egy fő sugárútra hullottak a törmelékek, egyelőre nem érkezett jelentés áldozatokról.
Az orosz média képeket sugárzott egy betört szupermarket ablakáról és egy lakóház elfeketedett homlokzatáról.
A főváros négy repülőterén – Seremetyevo, Domogyedovo, Vnukovo és Zsukovszkij – az éjszaka folyamán ideiglenes korlátozásokat vezettek be – közölte az orosz polgári légi közlekedési ügynökség, a Roszaviácija.
Több más oroszországi repülőtéren is meg kellett szakítani a működést egy időre, köztük több Volga menti nagyvárosban, így Nyizsnyij Novgorodban, Szamarában, Szaratovban és Volgográdban.
A déli Voronyezs és Penza régiók kormányzói arról számoltak be, hogy 18, illetve 10 ukrán drónt fogtak el a területükön, és egyik támadás sem járt áldozatokkal.
A határ menti Kurszk régióban egy ukrán támadásban két 14 és 17 éves tinédzser megsebesült, és áramkimaradások keletkeztek – közölte Alekszandr Hinstein kormányzó.
Kapcsolódó témák:
Vezetőkép: Ukrán dróntámadásban megrongálódott lakóépület a Moszkva közelében lévő Szapronovo településen 2025. március 11-én, az Ukrajna elleni orosz háború alatt. Fotó: MTI/AP