Néhány szivárványos harcos az MTVA székházánál sétálgat, hogy megakadályozzák a miniszterelnök rádiós interjúját


Hirdetés

Pénteken reggel néhány momentumos és DK-s az MTVA székházánál sétálgat, közlésük szerint azért, hogy megakadályozzák a miniszterelnök szokásos rádiós interjúját. A „putyini” diktatúra lebontása valószínűleg ezúttal is elmarad, az élő közvetítés szerint viszont az arra elhaladó autósok egyáltalán nem osztják a bolyongó csoportosulás által fennhangon hirdetett eszméket, vagyis, hogy hazánkban nincs szólásszabadság.

„Péntek reggel Orbán Viktor megint megpróbálja az MTVA-ban telehazudni az országot. Uszít és hergel a propagandainterjúban, amit MEG KELL AKADÁLYOZNUNK! A Momentum politikusai és aktivistái ott lesznek” – írta Momentum.

A péntek reggeli akciózásra Facebook-eventet is létrehoztak, alig néhány tucat ember csatlakozott az április 11-én, pénteken reggel 6:30-kor kezdődő eseményre.

Az elmúlt pár pénteken többször is megpróbálták feltartóztatni Orbán Viktort, április 4-én pénteken a kora reggeli órákban körülbelül 20 rendőr nézett szembe ugyanannyi momentumos képviselővel. A legutóbbi demonstráció miatt a rendőrség három nap alatt megküldte a bírságokat, Varsányi Áron, a Momentum szóvivője akkor azt írta, „84 500.- magyar forintba kerül, ha demonstrálsz a miniszterelnök ellen”.


Hirdetés

Hirdetés

'Fel a tetejéhez' gomb