Farkas Zsombor: Sosem szabad feladni


Hirdetés

Farkas Zsombor énekes-dalszerzőként és előadóként kezdte a pályafutását, először egy zenekar, a Privát Affér tagjaként, majd szólóprojektet indított. Mostanra számos egyéb, ezt a tevékenységet kiegészítő területen is jelen van, mint például az online zene és videóklip hirdetés, terjesztés, zenekiadás és előadói menedzsment.

Az egyre bővülő ügyfélkörébe mára olyan előadók, zenekarok is tartoznak, mint a Magashegyi Underground, a Konyha, a Vasovski Live zenekar, Ferencz Péter Peet, Kaly Roland és sokan mások. 

Ennek eredményeképpen Zsombor létrehozta a PA Records névre hallgató zenei kiadót, valamint a Become Médiaügynökséget, amelyen keresztül a zenei szolgáltatások széles palettája érhető el minden feltörekvő vagy már ismert és elismert előadó számára.

Erről a megtett útról és a jövőről kérdezem a továbbiakban Farkas Zsombort.

– Nagy utat tettél meg, mondhatjuk, hogy megjártad az úgynevezett zeneipari ranglétrát, hiszen több területen is kipróbáltad magad. Mesélj kicsit a kezdetekről!


Hirdetés

– Zeneszerető családban nőttem fel. Születésem óta körülvett a zene, a művészet, talán ennek köszönhetően kezdtem el hatévesen gitározni. Hét évet jártam zeneiskolába, klasszikus gitár szakra, utána pedig az énekléssel is komolyabb szinten kezdtem foglalkozni. Így indult minden. 

– Ha jól tudom, alapítottál egy gimnáziumi zenekart, ami meglehetősen sikeresnek számított akkoriban. Milyen emlékeid vannak arról az időszakról?

– Igen, nem sokkal azután, hogy befejeztem a zenesulit egy gimis osztálytársammal Debrecenben megalapítottuk az első zenekarunkat, a Privát Affért. Voltak időközben tagcserék, de még a középiskola után is évekig aktívan működtünk. Az életemnek abban a szakaszában rengeteget koncerteztünk, stúdióztunk és zenéltünk együtt a barátokkal, és egész sokan ismertek minket Kelet-Magyarországon. Teljesen máson volt a fókusz, mint jelenleg, de éppen ezért egy nagyon különleges és emlékezetes időszaka volt az életemnek. 

– Mi motivált abban, hogy szólóelőadóként, majd a testvéreddel közös formációban is megmutasd magad?

– Ezek a projektek még a Privát Afférral párhuzamosan indultak el. Annak ellenére, hogy mindig is én voltam a zenekar dalszerzője, előfordult egy-egy olyan zenei ötlet, ami mélyebb, intimebb volt, illetve stílusában túlságosan eltért volna a zenekartól megszokott vonaltól. Így jött, hogy az ilyen jellegű dalokat kiadjam szólóban. Az évek alatt aztán volt még pár ilyen megjelenés, mára pedig átvette a zenekar helyét a „Zsombor” projekt.
Az öcsémmel, Hunorral a közös dalok pedig tulajdonképpen a szólóelőadói pályafutásomnak egy több dalon átívelő közreműködései voltak. Akkoriban kezdett el helyet cserélni prioritásban a zenekar és a szólóprojekt, Hunornak pedig megjött a kedve, hogy kipróbálja magát, mint előadó. Megnéztük, milyen együtt zenélni, és annyira jól ment, hogy csináltunk egy jó pár közös dalt.

– Ezután indult egy együttműködés közted és a Tündérkör Alapítvány között. Mit érdemes tudni erről? 

– Akkoriban sok zenét szereztem felkérésre. Volt reklám-és kampányzene, vers megzenésítés és sok más egyéb. Ezek közül az egyik, talán legnívósabb a Tündérkör Alapítvánnyal való együttműködés volt. Ők egy jótékonysági alapítvány, akik 16 év alatti rászorulókat támogatnak. Nekik készítettünk egy kampánydalt, emellett abban az időszakban rendszeresen részt vettem az eseményeiken is, például jótékonysági futóversenyen, gálaműsoron, adománygyűjtésen. Ez az együttműködés még a Privát Afférral indult el, végül viszont ez is egy szóló projektté forrta ki magát, ami a sajtóban is nagy visszhangot kapott. 

– Ez egy mozgalmas időszak volt az életedben és egy nívós elismerés is társul hozzá, ugyanis 2022-ben keresztény könnyűzenei Szikra Díj-al jutalmazott téged a zsűri a Hozzám Hasonló című dalodért. Mi inspirálta ezt a dalt, illetve, hogy élted meg a szakmai elismerést? 

– Alapvetően egy lelkizős, maximalista alkat vagyok. Sokszor keresem az élet értelmét, felteszem a kérdést: jó-e, amit csinálok? Akkoriban egy megpróbáltató időszaka volt az életemnek. A Covid járvány kitörése miatt és a koncertezés hiánya miatt a zenei karrieremet is újra kellett gondolni, ráadásul akkor végeztem az egyetemen is, és kikerültem felnőttként a munkaerőpiacra. Az is megfordult a fejemben, hogy abbahagyom a zenélést. Aztán valahogy előkerült a fiókból egy évekkel azelőtt félbehagyott dal, a „Hozzám Hasonló”, amit sikerült befejezni. A körülöttem lévők biztatására egy utolsó esélyt adva ezt még kiadtam és a 2022-es Szikra Díj-ra is neveztem vele, ahol a legjobb dal kategóriában beválasztásra került a Top 3-ba, ezután elnyertem vele a közönségdíjat. Sok új lehetőséget kaptam ezáltal, többek között így kerültem fel Budapestre is, ahol azóta is élek és dolgozom.

Ez a történet egy teljesen új lendületet adott, és még inkább igazolta, hogy sosem szabad feladni. 

– Ahogy a bevezetőben említettem, nem sokkal ezután létrehoztad a Become Médiaügynökséget. Hogy született meg a fejedben az ötlet és milyen eredmények, események kötődnek azóta hozzá? 

– A Covid járvány kitörése és az egyetem befejezése után sok mindent újra kellett gondolnom, más irányból kellett megközelítenem a dolgokat. Így jött az ötlet, hogy azt a tudást, amit megszereztem a több év zenekarozás alatt, egy vállalkozás keretein belül kamatoztassam. Így született meg a PA Records lemezkiadó, majd a Become Media marketinges és kommunikációs ügynökség, melyeket az elmúlt években már főállásban működtetek. Igyekszem a zenei szintér minden területén jelen lenni, a dalszerzéstől a képi és hangi anyagok elkészítésén át a kiadásig, terjesztésig, hirdetésig. A folyamatosan bővülő ügyfélkör mellett egyre nagyobb és színvonalasabb projektekben van lehetőségem részt venni, ami megtiszteltetés és nagyon élvezem!

– Ha jól tudom a vasárnap.hu-hoz is sok szálon kötődő Katakomba keresztény könnyűzenei klub online felületeinek kezelésében és egyéb területeken is segítkeztél a kezdetekben. Tart még ez az együttműködés köztetek? Mit jelent számodra ez az egyedülálló kezdeményezés?

Mondhatni a Katakomba Pengető Színpad, mint koncert és rendezvényhelyszín is ügyfele a Become Médiaügynökségnek a mai napig. Már a hely hivatalos megnyitása előtt elkezdtük a közös munkát. Így különösen nagy örömmel tölt el, hogy részese lehetek egy ilyen nagyszerű kezdeményezésnek és láthatom ahogyan napról-napra beérik a munkánk, épül és fejlődik a klub. A közösségi felületek kezelésében, hirdetésében, tartalomgyártásban, az események szervezésében és lebonyolításában is a segítségükre vagyok. 

Alapvetően én az esetek nagyrészében könnyűzenei előadóművészekkel dolgozom, de vannak a Katakombához hasonló projektek, cégek és alapítványok is, akikkel együttműködöm. 

– Még friss lehet számodra az élmény, hogy A DAL 2025-ben részt vett egy általad támogatott előadó, a zenei kiadód, a PA Records által kiadott szerzeménnyel. Kiről van szó pontosan és mit jelentett számodra a műsorban való részvétel ilyen módon?

– „Burcsányi – KOLETT” című dalával jutottunk be a Duna TV élő műsorába. Régóta vágytam rá, hogy kicsit közelebb kerüljek a TV-s világhoz és ehhez a műsorhoz, így még inkább nagy élmény és lehetőség volt számomra. Én, mint kiadó és menedzser vettem részt ebben a projektben. Segítettem Ádámnak, hogy a műsor kapcsán minden a lehető leggördülékenyebben menjen, a dala és klipje pedig a lehető legtöbb emberhez jusson el. Ebbe beleértem a potenciális közönségen kívül a sajtóorgánumokat és a szakmában releváns szereplőket is.

– Sosem egyszerű kérdés, de jelenleg te hogyan képzeled a következő éveidet? A zenei piac sok szempontból nagy változásban van, például a mesterséges intelligencia megjelenésével. Hogy lehet ma ebben eligazodni?

– Igen sok szempontból a változások korát éljük, de éppen ezért én igyekszem mindig naprakésznek lenni és nyitott szemmel járni. Az ügyfélköröm bővítése mellett a saját kínálatomat, szolgáltatásomat is folyamatosan szélesítem és persze tanulok új dolgokat, vagy a már megszerzett tudásomat, tapasztalatomat csiszolom tovább.


Hirdetés

'Fel a tetejéhez' gomb