Orbán Viktor és a kormánypártok ismét megmutatták realitásérzéküket

A miniszterelnök évértékelőjének legnagyobb horderejű bejelentése egyértelműen a két- és háromgyermekes anyák életük végéig tartó SZJA mentessége volt, ugyanakkor a kormány több más, fontos bejelentést is tett.
A felkarolt ügyek pedig jól mutatják, hogy továbbra is Orbán Viktor, a kormány és a mögötte álló Fidesz-KDNP szövetség az egyetlen politikai erő, amely valóban érti a vidéki emberek mindennapi problémáit és amely hajlandó is tenni ezen gondok megoldása érdekében.
Ami a leginkább mutatja ezt, hogy Orbán Viktor meghirdette a drog és a drogkereskedők elleni küzdelmet. Főként a keleti országrész egyes járásaiban nagyon elszaporodott ugyanis az elmúlt időszakban az olcsó, szintetikus kábítószert használók száma. A gyors függőséget kiváltani képes, alig ismert hatóanyagokból és összetevőkből álló kotyvalék pedig mindent és mindenkit tönkretesz. Ezért
helyesen ismerte fel a kormány, hogy minél előbb lépni kell a teljes helyi közösségek életét megkeserítő jelenséggel szemben.
A drog persze elsősorban annak használóját teszi tönkre, akinek idővel leépül a szervezete, megszűnnek a társas kapcsolatai és kiesik a munka világából. Ezen túl azonban tönkremennek a használó környezetében élők is: a szülők, rokonok és barátok, akik látják leépülni a szert fogyasztóját. Ráadásul óriási probléma az is, hogy a függővé válók az újabb adagokért bármire képesek. Ha nincs pénzük, a szer hatása alatt betörnek és visznek mindent, ami pénzzé tehető, nem kis félelmet keltve ezzel egy-egy falu főleg idős lakosaiban. Az világos tehát, hogy lépni kell és a kormány úgy tűnik, határozott ebben a kérdésben. Nemcsak jogszabályokkal igyekszik elejét venni a drogterjesztésnek és fogyasztásnak, hanem a terepen végzett munka is elkezdődik, hiszen
az ország mihamarabbi megtisztítása nagyban növelheti a vidéken élők életminőségét.
A kormány egy másik, nemrég bejelentett intézkedésével is tesz azért, hogy jobb legyen a vidéken élők helyzete. Kocsmafelújítási program kezdődik ugyanis, amelynek keretében az ezer fő alatti településeken lévő kocsmák igényelhetnek maximum 3 millió forintos támogatást. És persze lehet ezen nevetni, meg gúnyolódni, de a falusi kiskocsma sokkal többről szól, minthogy ott isznak az emberek. Ezek a helyek az adott település találkozási pontjai, ahol meg lehet beszélni a helyi és az országos ügyeket, a nagyvilág dolgait és persze azt is, hogy kinek mi történt a családjával. Manapság, amikor minden az online térben zajlik, amikor ennyit beszélünk az elidegenedésről, a személyes kapcsolatok hiányáról, azt hiszem, nem is kell tovább magyarázni, hogy mi a jelentősége ezeknek a helyeknek egy-egy falu életében.
Ehhez szorosan kapcsolódik, hogy a kormány eszközt adna a falvaknak ahhoz, hogy maguk dönthessék el, kik költözhetnek be. Ezzel gyakorlatilag a települések megvédhetnék vidéki mivoltukat és gátat szabhatnának a tömeges bevándorlásnak. Egy-egy közösséget ugyanis igencsak tönkre tud tenni az, ha tömegével áramlanak be új lakók, akik teljesen átformálják, városiassá teszik egy erre nem vágyó falu arculatát és hangulatát is.
A tervezett és már elkezdett intézkedésekből jól látszik, hogy a kormány továbbra is érti és értékeli a vidéki embereket
és pontosan tudja, hogy minden országnak, így Magyarországnak is ezek az emberek adják a tartását, az erőforrásait és valójában a sajátos hangulatát. És ma, amikor a globalizáció közepette a világ nagyvárosai egyre inkább egymáshoz hasonlítanak, egyre fokozottabban a vidék jelenti a nemzeti kultúra megmaradásának zálogát. Mert egyetlen város sem létezhet vidék nélkül és egyetlen ország sem létezhet erős vidéki közösségek nélkül.
Vezetőkép: Orbán Viktor miniszterelnök az António Costa, az Európai Tanács (ET) elnöke által összehívott csúcsszintű videokonferencián vesz részt a Karmelita kolostorban 2025. február 26-án. Fotó: MTI/Miniszterelnöki Sajtóiroda/Benko Vivien Cher

Hirdetés