Az eddig történtek fényében elég különös ezt hallani, de Zelenszkij kész lemondani a béke érdekében

Volodimir Zelenszkij ukrán elnök vasárnap bejelentette, hogy kész lemondani tisztségéről, ha ez békét jelentene Ukrajna számára, vagy cserébe hazája NATO-tagságáért.
„Ha a békéről van szó Ukrajna számára, ha Önöknek nagyon kell, hogy lemondjak posztomról, akkor kész vagyok. A másik lehetőség, hogy becserélhetem ezt a NATO-ra, ha van ilyen feltétel” – idézte az Ukrajinszka Pravda hírportál Zelenszkijt, aki egy erre vonatkozó újságírói kérdésre válaszolt kijevi sajtótájékoztatóján.
Beszélt arról is,
Donald Trump amerikai elnököt inkább látná hazája partnereként, mint egyszerű közvetítőként Kijev és Moszkva között.
Vezetőkép: Volodimir Zelenszkij ukrán elnök nyilatkozik, miközben a Hmelnickiji Atomerőműbe látogat Netyisin környékén 2025. február 13-án; fotó: MTI/AP/Alex Babenko

Hirdetés