Nagy István szerint az Európai Bizottság a gazdák támogatásait, az európai élelmezésbiztonságot veszélyezteti

Brüsszel újabb zavaros víziói a gazdák támogatásait, megélhetését és az európai élelmezésbiztonságot veszélyeztetik – közölte az agrárminiszter csütörtökön a közösségi oldalára felöltött videóüzenetében.

Nagy István azt mondta: az Európai Bizottság szerdán tette közzé a mezőgazdaságra és élelmiszerre vonatkozó terveit.

„Felháborító, hogy Brüsszel lesöpörte az asztalról, és nem vette figyelembe a 27 agrárminiszter közös álláspontját, amit még a magyar EU-elnöksége alatt hazánk kezdeményezésére egyöntetűen fogadtak el a tárcavezetők az unió agrárpolitikájának jövőjéről, ezért továbbra is meg kell védenünk a gazdáknak járó területalapú támogatásokat és a közös agrárpolitika elkülönített költségvetését”

– fogalmazott a tárcavezető.

Nagy István hangsúlyozta, hogy a gazdák beruházásai és fejlesztései hosszú távra szólnak, ezért nem lehet drasztikusan megváltoztatni a jövedelempótló támogatásokat.

Hozzátette, hogy a kormány mindent megtesz azért, hogy a termelőknek járó forrásokat megvédje.

A tárcavezető felháborítónak nevezte, hogy „Brüsszel Péter” az Európai Bizottság víziójában szereplő javaslatokat már többször támogatta és megszavazta, ezzel nemcsak a magyar gazdák érdekeivel ment szembe, hanem minden magyar ember biztonságos élelmiszerellátását is kockáztatja.

„Van tehát mit veszíteni és van mit megvédeni. A magyar kormányra a gazdák mindig és minden körülmények között számíthatnak: meg fogjuk védeni az érdekeiket és az emberek mindennapi kenyerét” – emelte ki Nagy István.

Vezetőkép: Vasárnap.hu/Varga Ilona

Forrás:
MTI
'Fel a tetejéhez' gomb