Jó esélye van Brüsszel elfoglalására a Patriótáknak


Hirdetés

A Brüsszel elfoglalását célzó hadművelet második szakaszát nyitotta meg a minap egy, a fél éves magyar uniós elnökséget értékelő konferencián a miniszterelnök. A Patriótáknak pedig erre idén jó esélyük lesz.

Lapunk hasábjain is sok cikkben elemeztük már, hogy hogyan hathat az európai patrióta mozgalmak helyzetére az, hogy Donald Trump lett az Egyesült Államok elnöke. Ahogyan haladunk előre az időben és ahogyan egyre több óra és nap telik el Trump elnökségéből, úgy válik egyre nyilvánvalóbbá, hogy mennyit profitálhat az európai elitváltásra készülő politikai erő az amerikai fordulatból.

Trump ugyanis néhány óra alatt gyökeres változást hozott az amerikai életben. Első elnöki rendeletei között aláírta a szigorú határvédelmet garantáló passzust és azt is, amely véget vet a liberális demokraták által szított genderőrületnek és ismét két nemet határoz meg. Trump első intézkedései között szerepelt az erőltetett sötétzöld átmenet leállítása és az észszerű gazdaságpolitika előtérbe helyezése és komoly lépéseket tett – és tesz a következő napokban – az orosz-ukrán háború leállításáért is.

Az új amerikai elnök tehát egy sor olyan dolgot valósít meg néhány óra leforgása alatt, amelyet az európai patrióták is szeretnének elérni és ami Magyarországon már évek óta működik.

És amely politikának egyre több követője akad. Magyarország volt tehát az az ország, amely rést ütött a liberális pajzson és mostanáig kellett várni arra az amerikai „elefántra”, amely a rést olyan lyukká tudja tágítani, amelyen keresztül a patrióták be tudnak nyomulni és át tudják venni az irányítást a különböző hatalmi központokban. Az ugyanis, hogy a liberális világrend letéteményeseként emlegetett Egyesült Államokban a normalitás irányába haladnak a dolgok, sok európai választónak is üzenet lehet, hogy létezik más út, mint amit saját országuk középen álló, a balliberális fősodorhoz tartozó pártjaitól hallanak. Emiatt pedig sokan bátrabban szavazhatnak majd Európában is a Patriótákra, ami az eddigieknél is komolyabb áttöréssel kecsegtet ezen pártok számára.


Hirdetés

A Trumphoz való viszonyulás és az orosz-ukrán háború vége pedig ismét közös nevezőre hozhatja a Patriótákat és a Konzervatívokat, amely két pártcsalád együttesen már majdnem a legnagyobb tömörüléssé válhat az Európai Parlamentben.

Közösen pedig olyan gravitációs erejük lehet, amely a Néppárt jobboldali, a jelenlegi vezetéstől eltávolodott pártjait is kiszakíthatja. Reális tehát Orbán Viktor célkitűzése, hogy hamarosan a Patrióta frakció legyen a legnagyobb az Európai Parlamentben.

Ennél is fontosabb, hogy egyre szaporodik azoknak az országoknak a száma, amelyek kormányfője nem a brüsszeli fősodorhoz tartozik, vagy legalábbis az országot irányító koalíciónak tagja olyan párt, amely a konzervatív-patrióta irányvonalhoz tartozik. Magyarország mellé így került oda szövetségesként Olaszország, Hollandia, Szlovákia és így válhat az állam- és kormányfői tanácsban társsá az eddig említetteken túl Ausztria és az év második felében Csehország is.

Ha pedig az erőviszonyok az EP-ben és a Tanácsban is a Patrióták felé mozdulnak el, akkor első lépésként blokkolni lehet az őrültebbnél őrültebb liberális javaslatokat,

majd a későbbiekben akár a saját ötleteket is keresztül lehet vinni. Európának ugyanis nincs sok ideje. Ha hamarosan nem jelenik meg az Amerikában az uralmat átvevő józan hang, akkor kontinensünk még inkább lemarad az erőforrásokért és az anyagi javakért vívott versenyben és még inkább a nagyhatalmak játszóterévé válik. Pedig Európát a múltja és a kultúrája arra kötelezi, hogy igenis irányítója legyen a világban zajló folyamatoknak. Ezt a képességét azonban csak egy patrióta vezetéssel szerezheti vissza. Az időnk fogytán van, a lehetőség pedig történelmi.

Vezetőkép: A Patrióták Európáért frakció. Forrás: Facebook/Hölvényi György


Hirdetés

'Fel a tetejéhez' gomb