Kovács Péter vezérigazgató Beregszászon tartott előadást a Hungary Helps Programról

A Morus Vezetőképző Akadémia és az Ortutay Elemér Görögkatolikus Központ közös együttműködése keretében tartott előadást Beregszászban a Hungary Helps Ügynökség vezérigazgatója, Kovács Péter.

Az Ortutay-központban megtartott esemény kezdetén Marosi István, az Ortutay-szakkollégium vezetője köszöntötte a jelenlévő diákokat, a beregszászi érdeklődőket és görögkatolikus papokat. Az intézményvezető örömét fejezte ki, hogy sikerült felvenni a kapcsolatot a Morus Vezetőképző Akadémiával (MVA), melynek eredményeként a jövőben számos közös programra lesz lehetőség Kárpátalján is. Egyúttal bemutatta az MVA projektmenedzserét, Antalfyné Juhász Anikót, aki röviden ismertette az MVA tevékenységét – írja a Kárpátalja.net.

A Morus Vezetőképző Akadémia célja, hogy a már középiskolásként is aktív közösségi életet gyakorló fiatalok számára a felsőoktatásban eltöltött évek alatt lehetőséget biztosítson arra, hogy olyan ismeretekkel gyarapítsák tudásukat, melyeknek megszerzésére korábban nem volt lehetőségük.

A Kárpátalja.net beszámolójából kiderül: ennek érdekében szakemberek vezetésével olyan gyakorlati és elméleti programokat, előadásokat, workshopokat, kerekasztal-beszélgetéseket szerveznek számukra, melyek amellett, hogy növelik képességeiket, vezetői kompetenciáikat, lehetőséget biztosítanak számukra új kapcsolatok kialakítására, valamint a közösséghez tartozás élményét is megadják.

Az MVA jelenleg Budapesten, Miskolcon, Debrecenben, Győrben és Kézdivásárhelyen működik. Külön jelentőséggel bír, hogy idén először két kárpátaljai diák is elnyerhette a Morus-díjat, melyet azoknak a fiataloknak ítél oda az MVA, akik középiskolai éveik alatt kitűnnek aktív közösségi tevékenységükkel.

Az MVA bemutatását követően Kovács Péter, a Hungary Helps Ügynökség vezérigazgatója vette át a szót – olvasható a Kárpátalja.net tudósításában.

Fotó: karpatalja.net

Előadása első részében a XXI. századi keresztényüldözésről beszélt. Kiemelte azokat az országokat – köztük számos ázsiai és afrikai államot – amelyekben kifejezetten megkülönböztetik, bántják a keresztény vallásúakat. Beszélt az ellenük elkövetett merényletekről, az őket ért sérelmekről, a hátrányos megkülönböztetésükről. Mindennek történelmi és vallási hátterét is bemutatta az előadó. Arra is kitért, hogy a HHP miként igyekszik támogatni a keresztényeket ezekben az országokban, s a projektjein keresztül hogyan próbálja meg közelebb hozni, megbékéltetni egymással a különböző vallásúakat.

Az előadás második felében Kovács Péter a HHP tevékenységét, programjait mutatta be. A 2017-ben a Magyar Kormány által létrehozott szervezet célja az, hogy humanitárius, migrációs, vallásszabadsággal kapcsolatos támogatást nyújtson a világ számos országában. Tevékenységei közé tartozik a háború utáni válságkezelés és újjáépítés; az azonnali segítségnyújtás természeti vagy ember okozta katasztrófák után; az egészségügyi segítségnyújtás; az oktatás és szakképzés támogatása; a mezőgazdaság fejlesztése, az élelmezésbiztonság megvalósítása; a nők képzésének és szerepvállalásának elősegítése; a kulturális örökségek megóvása és felhasználása a különböző kultúrák és vallások együttélésének támogatására.

Kovács Péter képes beszámolójában számos ázsiai és afrikai országban megvalósult tervet tekinthettek meg a jelenlévők. Az elmúlt hét évben a HHP 55 országban mintegy 350 projektet valósított meg, melynek köszönhetően több mint kétmillió embernek adtak reményt egy jobb, élhetőbb életre.

Forrás: Kárpátalja.net., kiemelt fotó: Vasarnap.hu

'Fel a tetejéhez' gomb