A hit nélkül élők körében növekszik az öngyilkosok száma

Az amerikaiak Istenbe vetett hitének hanyatlását a média eddig csupán következmények nélküli tényként könyvelte el. Ám most egy úttörőnek számító új tanulmány félelmetes összefüggést tár fel a hit nélkül élő amerikai egyetemisták és főiskolások számának növekedése és az öngyilkosságok valamint a nemi erőszakok számának növekedése között.

„Ha a szülők olyan iskolákat akarnak választani, ahol megőrizhetik gyermekeik vallásos hitét, a kutatásom szerint ez mindenkinek a számára nagyon jó lesz” – mondta Philip Truscott a The Daily Signalnak egy Zoom-interjúban. A szociológus, aki Ph.D. fokozatát az angliai Surrey Egyetemen szerezte,  szociológia professzorként tanított a Southwest Baptista Egyetemen 10 éven keresztül. Felmérésének rövidített változatát a napokban tették közzé a Journal of Sociology and Christianity című tudományos folyóiratban.

A szerző öt adatbázisban vizsgálta meg, hogyan függ össze a hit nélküli élet az öngyilkosságokkal és a nemi erőszakokkal. Ezek a következők voltak:

– a főiskolák és egyetemek által az Oktatási Minisztériumnak benyújtott nemi erőszakról szóló jelentések

– az FBI egységes bűnügyi jelentése a nemi erőszakokról


Hirdetés

– Pew Religious Landscape Survey-t, amelyben a válaszadók egy része „hit nélkülinek” azonosította magát

– a Public Religion Research Institute 2014-től kezdődő felmérései közül azokat amelyekben a válaszadók szintén hit nélkülinek vallották magukat, valamint

– a Centers for Disease Control and Prevention által jelentett öngyilkosságok.

Truscott elemzése szerint egyértelmű az összefüggés a magukat hit nélkülieknek valló amerikaiak arányának növekedése, valamint a nemi erőszakok és az öngyilkosságok növekedése között.

A statisztikai elemzésben az „r” és a „p” értékeket tekintette mérvadónak. A „r” az a korrelációs együttható, amelynek 0 és 1 között lehet az értéke. Ha ez 0 – 0,3, akkor a vizsgált események között nagyon kicsi az összefüggés, 0,5-től 1-ig pedig egyre erősebb. Minél kisebbek a „p” értékei, annál biztosabb, hogy a vizsgált adatok között erős az összefüggés. A 0,05 vagy akár 0,01 alatti „p” értékek statisztikailag szignifikánsnak tekinthetők.

Truscott erős összefüggést talált a vallási hovatartozás nélküli lakosság aránya és a nemi erőszak aránya között az egyetemeken. 2018-tól kezdődően a hit nélküliek aránya növekedni kezdett az Egységes Bűnügyi Jelentésben (UCR) szereplő nemi erőszakról szóló rendőrségi jelentésekkel együtt. A szerző megállapította, hogy az öngyilkossági arány növekedése együtt járt a hit nélküliek arányának növekedésével. Az országos öngyilkossági ráta az UCR által jelzett nemi erőszakkal párhuzamosan nőtt, igen magas korrelációs értékkel. Az „r” együttható értéke 2013 – 2020 között 0,872, a „p” index értéke pedig 0,005 volt!

Truscott azt is elmondta a The Daily Signalnak, hogy a kutatását nehezen publikálta, mert sok tudományos folyóirat a baloldaliak uralma alatt van, nekik pedig nem tetszettek az eredményei.

Szerinte a vallásosság növeli az önkontrollt. Elmondta, hogy egy 2012-es tanulmány szerint a vallásosokhoz képest, a nem vallásos emberek több alkoholt és illegális drogot fogyasztanak.

„Minél kevésbé van önuralma egy személynek, annál valószínűbb, hogy erőszakoló lesz.”

Ezért arra biztatta a médiát, különösen az olyan közfinanszírozott eszközöket, mint a Nemzeti Közszolgálati Rádió, hogy gondolják át a vallástalanság népszerűsítését az Egyesült Államokban.

Címlapkép forrása: Pixabay

'Fel a tetejéhez' gomb