Gyógyteák, citromszeletek, papírzsepik -Szenvednek a világhírű libsi egyetemek hallgatói Trump győzelme után - Vasárnap.hu

Gyógyteák, citromszeletek, papírzsepik -Szenvednek a világhírű libsi egyetemek hallgatói Trump győzelme után

Az amerikai egyetemek döntő többsége már évtizedek óta a liberális ideológia túszává vált. Ahogy azt ebben a cikkben megírtuk, Trump elnök szerint jelenleg „marxista mániákusok és őrültek” ellenőrzik a felsőoktatást. Ezért megvizsgálná a felsőoktatási alapítványokat is, mondván, hogy „milliárd és milliárd dollárokat” fog beszedni tőlük a „túlzottan nagy magánegyetemi alapítványok megadóztatásával, bírságolásával és beperelésével”.

A Harvard Egyetem alapítványa tavaly például több mint 1 milliárd dollárhoz jutott a dúsgazdag és nyilván az egyetem „szellemiségével” egyetértő támogatóktól, öregdiákoktól. A republikánusok elsöprő győzelme után az ott tanító egyetemi tanárok egy része letargiába esett.

„A közösségünkben sokan alváshiányban szenvednek, félnek a jövőtől, vagy szégyellenek szembenézni nemzetközi kollégáinkkal”

– mondta a Harvard egyik professzora a Washington Free Beaconnek.

Az egyetem saját lapja, a Harvard Crimson szerint több tanár lemondta az óráit, egy fizikatanár pedig több adag citromszeletet sütött a diákjainak stresszoldóként. A Harvard College demokratáinak társelnöke, Tova L. Kaplan megdicsérte azokat a diákokat, akik „hihetetlenül keményen dolgoztak” Kamala Harris mellett kampányolva. „Azok a hálózatok, amelyeket kiépítettünk, és az általunk épített készségek – a diákok szervezésében, a politikai kommunikációban, a közösségépítésben, az érdekképviseletben és még sok másban – fontosabbak lesznek az előttünk álló küzdelemben” – mondta. „Nem fogjuk feladni” – fűzte hozzá.

Pratyush Mallick, a nemzetközi lehetőségek programjának elnöke úgy fogalmazott, hogy sok végzős diák, aki a Biden-adminisztrációban folytatja a karrierjét, felfedezheti a közszolgálat lehetőségeit és végigjárhatja ezek útjait. Azt is mondhatta volna, hogy a Harvard valójában a Demokrata Párt szellemi háttérintézménye – de ezt már csak mi tesszük hozzá. Az igazsághoz az is hozzátartozik, hogy az egyetemen léteznek Trump-párti tanulók is, akik csatlakozhattak a Harvard Republikánus Klubhoz.
„Úgy gondolom, hogy Trump támogatói most sokkal hangosabbak lesznek ezen az egyetemen, ahol virágzik a szólásszabadság, de meglehet, hogy fokozódik az ellenségeskedés is” – fogalmazott az egyik Demokrata Pártnak szurkoló hallgató, aki elárulta, hogy az eredményhirdetés után egy órán keresztül zokogott.

Egy diák lefényképezte, hogy a Harvard jogi tanszékének előadóiban az asztalokra papírzsebkendőket helyeztek el a csalódott hallgatók számára.

Több liberális egyetemi kampuszon a gyászoló professzorok lemondták az órákat, átütemezték a vizsgákat, és megígérték a diákoknak, hogy megbocsátják nekik a rossz jegyeket. Az egyetemek pedig tejet, sütiket, rejtvényeket, legókat és más „stresszoldókat” kínáltak és kínálnak a diákoknak, hogy a „gyászkorszakot” át tudják vészelni… Ugyanez történt a Columbia Egyetemen és testvériskolájában, a Barnard College-ban, ahol több professzor is részt vett a stresszoldásban. „Remélem, hogy pihentek. Az elmúlt napokban rátok gondoltam” – írta egy professzor a diákjainak. „Ha nem érzed magad alkalmasnak az órára, a mai hiányzásokat megbocsátom.”

„A választási eredmények miatti fokozott stressz elismeréseként felajánlom, hogy a félévközi vizsga második osztályzatát lecserélem a záróvizsga osztályzatára, ha az jobb”

– írta egy másik professzor a hallgatóknak.

A Northwestern Egyetem politológia professzora lemondta a közvéleményről és a szavazói viselkedésről szóló óráját, és e-mailben azt üzente a hallgatóknak, hogy csendben meditáljanak, sétáljanak és mozogjanak, szellőztessék ki a fejüket, és kapcsolják ki a híreket.

A Pennsylvaniai Egyetem professzorai szintén lemondták az óráikat Trump győzelme után, és átütemeztek néhány vizsgát. Az egyik professzor meghívta a diákokat a saját otthonába, hogy beszélgessenek és társasjátékozzanak. Egy, a választási eredményeket feldolgozó műhelyfoglalkozáson pedig gyógyteával várták a lelki sérült hallgatókat.

A Massachusetts Institute of Technology webináriumot ajánlott fel a csalódott hallgatóinak a „Választások utáni stresszről.”

A Northwestern wellness foglalkozásokat szervezett rejtvényekkel, játékokkal és harapnivalóval a diákok számára. A főiskola Tudatosság-, Reagálás- és Oktatási Központja pedig megnyugtatta a hallgatókat, hogy megvédi a „nemi, szexuális, etnikai és vallási identitásuk kifejezésének szabadságát”.

A Georgetown Egyetem McCourt School of Public Policy tanszékén, amely az ország egyik legjobb diplomatáinak és politikai döntéshozóinak iskolája, a diákok legóztak, kifestőket színeztek, tejet ittak, sütiket ettek és meditáltak a választások másnapján.

Végül: a Yale Egyetem kulturális központjai „reflexiós tereket” nyitottak meg – írta a Yale Daily News. A közel-keleti és észak-afrikai kulturális részleg közös csempefestésre (!!) hívta a hallgatóit, ahol kibeszélhetik a választási stresszt – mondta a program igazgatóhelyettese. A LMBT-központ pedig támogatásáról biztosította az aggódó diákokat…

Ugyanez a Yale Egyetem 2016-ban még gratulált korábbi végzősüknek. Hillary Clintonnak „az Egyesült Államok elnökének történelmi jelentőségű jelöléséhez”. Az egyetem jogi kara azonban nem szándékozik ugyanezt a gesztust megtenni J.D. Vance leendő alelnöknek.

„Vance megválasztott alelnök a Yale Law öregdiákjaként tüntette ki magát, és a konzervatívok következő generációjának legjobbjait példázza” – írta két konzervatív diákcsoport, a Yale Law Republicans és a Yale Federalist Society abban a levélben, amelyet Heather Gerkennek, a jogi kar dékánjának küldtek.

„Reméljük, hogy a Yale Law School adminisztrációja csatlakozik hozzánk, és gratulál a megválasztott alelnöknek, Vance-nek, valamint megtiszteli az általa elért rendkívüli eredményt azzal, hogy portrét helyez ki róla a jogi karon, ahogyan azt sok kiváló öregdiák esetében már megtette.”

Elég kétséges, hogy ennek lesz valami foganatja. Már csak azért sem, mert időközben megjelent a Yale Today napi hírlevele, amelyben ugyan megemlítik a J.D. Vance leendő alelnök nevét, de, hogy valaha ott végzett, arról nem esett szó.

Gratulációról pedig még kevésbé.

Címlapkép: Egy diák sír, miután Kamala Harris amerikai alelnök, a Demokrata Párt elnökjelöltje elmondta az előző napi amerikai elnökválasztáson elszenvedett vereségét elismerő beszédét a washingtoni Howard Egyetem főépülete előtti gyűlésen 2024. november 6-án. Fotó: MTI/EPA/Jim Lo Scalzo

'Fel a tetejéhez' gomb