Navracsics Tibor már 2010 és 2014 között találkozott a brüsszeli kettős mércével 

Navracsics Tibor az Index-szel osztott meg részleteket arról, hogyan haladnak a tárgyalások az Európai Unióval. Miután szerdán egy lépéssel közelebb kerültünk az uniós viták rendezéséhez, a miniszter várhatóan március végén, április elején ül ismét asztalhoz a döntéshozókkal. 

„Úgy látom, reális cél, hogy a 2021–2027-es uniós forrásoknál (MMF) és a helyreállítási alap (RRF) pénzeinél is zöld legyen a lámpa még a nyáron. Köztudott, hogy Brüsszelben augusztusban a fű se nő, reményeim szerint még az uniós intézményrendszer nagy nyári leállása előtt, tehát júliusig sikerül egyezségre jutni” – mondta a tárcavezető. 

Navracsics felidézte, hogy a decemberben megkötött megállapodások „csak” azt garantálták, hogy ne veszítsen el az ország forrásokat, de újabb buktatókra lehetett és kellett is számítani a további tárgyalások során.

Az Erasmus-programok kapcsán elmondta, hogy még zajlanak az egyeztetések, de lehet, hogy miniszteri, államtitkári szint alatt kell meghúzni a határvonalat. Jelenleg vizsgálják, hogy a polgármesterek megtarthatják-e a kuratóriumi tagságukat.   


Hirdetés

A lap rákérdezett a kettős mérce ügyére is, és azt kérték Navracsicstól, hogy nevezze meg, ha emlékszik rá, hogy ő mikor találkozott először ezzel a jelenséggel: 

„Személyesen 2010 és 2014 között, amikor Magyarország közigazgatási és igazságügyi minisztere voltam” – felelte, majd hozzátette, hogy az igazságszolgáltatási reform volt a téma, amely francia alapokra épült, azonban Brüsszelben azt válaszolták erre, hogy „rendben van, de Magyarország nem Franciaország”.

Címlapkép: Szennyes Krisztián/Vasarnap.hu

'Fel a tetejéhez' gomb