Hogyan neveld a fiúkat, hogy fiúk legyenek

A „Beszélj a fiúkkal, hogy fiúk legyenek” címmel megjelent írás azt elemzi, milyen módon neveljük a huszonegyedik század gyermekeit píszí társadalommá, amelyben nemre való tekintet nélkül mindenki egyenlő.

A már-már utópisztikus történetben az írónő elmereng azon, hogy korábban milyen nyitottan beszélt fiaival a nemekről, esélyegyenlőségről, a másik iránti tiszteletről, csak

éppen azt felejtette el megtanítani nekik, hogyan legyenek fiúk.

A szerző szerint míg a lányok esetében ott van a feminizmus mint jó példa, addig a fiúknak csak a „mérgező férfiasság” fogalma jutott, amely magában foglalja az olyan viselkedésjegyeket, mint az érzelmek elfojtása és az erőszakra való hajlam.

Mielőtt mindenki pánikba esne, hogy a fia mély depresszióba zuhan, mert nem hogy „maleinizmus” nem jutott neki, de még emellett emberi fajunk veszélyes és agresszív egyedeként van számon tartva – a szerző leírja, hogy hála Istennek ma már léteznek olyan aktivisták, akik kitalálták, milyen szóhasználattal lehet politikailag és társadalmilag korrekt módon fiúkká avanzsálni a fiúkat.


Hirdetés

Általában a fiúkat fiúknak, a lányokat lányoknak nevelik. Nyilván meg kell tanítani a gyerekeknek, hogy a nem egyetértésnek van diplomatikusabb útja az ökölnél, de miért kívánjuk a fiúktól, hogy nyomtalanul fojtsák el tesztoszteron túltengésüket?

Nem tudom hogy vannak vele nőtársaim, de számomra elvárható, hogy ha kell, akkor egy férfi védjen meg abban a szituációban is, amikor az udvariasság, a gyengédség és az észérv nem segít, mint például a „kölni fekete szilveszter” esetében…

Természetesen azzal nincs is gond, ha az ember törekszik fiait a virtus mellett gyengédségre is nevelni, az már nagyobb baj, amikor a férfiasság mumusát meg is testesítik

a fehér, keresztény, heteroszexuális férfi képében.

A szöveg szerint, aki nem felel meg ezen kritériumoknak, már nem is tökös gyerek, az ennek ellenkezőjére való nevelés pedig elhozhatja a tökéletes társadalmi berendezkedést.

Forrás: CNN.com

A címlapkép forrása: Pixabay.com

'Fel a tetejéhez' gomb