„Az Úr hűséges” – Nemet mondtak az abortuszra, sikeresen szétválasztották a sziámi ikreket
Kicsit több, mint egy évvel ezelőtt születtek meg a sziámi ikrek, akik azóta már túl vannak a sikeres szétválasztáson. Szüleik most egy, a Word magazinnak adott interjúban meséltek mindarról az örömről, bánatról és káoszról, amelyet a két kis jövevény érkezése hozott számukra. Dwight és Stephanie Castle úgy aposztrofálta az elmúlt időszakot, mint valamiféle „ultra maratont” az egész család számára, amelyből rengeteget tanultak.
A lelkész házaspárnak ugyanis az ikreken kívül már volt három gyermeke, mikor kiderült, hogy óriási feladat előtt állnak. A pár korábban elvesztett egy kisbabát a második trimeszterben, aztán erről a terhességről is kiderült, hogy nem mentes a komplikációktól: a 12. heti vizsgálatok során tudták meg, hogy a lányok össze vannak nőve. Persze őket is sokként érte a hír:
„A találkozó után sokáig meg sem szólaltunk, csak sírtunk némán” – emlékszik vissza a házaspár.
Ez az állapot olyannyira ritka, hogy csupán minden ötvenezer terhességből egyet érint. A reménytelenség érzése ellenére sosem fordult meg a fejükben az abortusz, amit a legtöbb szakember tanácsol ilyenkor.
„Ebben a helyzetben is próbáltam megtalálni Isten jóságát. Hiszek az Ő erejében, a megmentő képességében, mindenhatóságában. De akkor még nem láttam, hogy ez ebben a helyzetben hol van” – mesélte a férj, akit a gyülekezete is támogatott a nehéz időszakban.
A lányok állapota miatt végül a pár úgy döntött, hogy belfasti otthonukból Philadelphiába költöznek, hogy a szülés egy olyan intézményben történjen, ahol a sziámi ikreknek a megfelelő ellátást is biztosítani tudják. A család így szétszakadt, az első száz napban a szülők távol voltak a másik három gyermeküktől, ám végül úgy döntöttek, hogy mindenkit átköltöztetnek magukhoz.
Elizabeth and Susannah végül programozott császárral született meg 2021. április 22-én. A kislányokat december 10-én választották szét egy 14 órás operáció során, amelyben számos váratlan komplikáció adódott. Az édesanya számára traumatikus élmény volt az utána való első találkozás is:
„Egyszerűen nem voltam felkészülve a látványra” – nyilatkozta.
„A testük fel volt dagadva és élettelenek voltak. Úgy néztek ki, mintha nem élnének.”
Később megtudták, hogy az operáció összességében jól sikerült, de a beavatkozásoknak, amelyeket a lányok megmentése érdekében el kellett végezni, lesznek maradandó hatásai. A kicsik azóta szépen haladnak a rehabilitáció útján, egyikük, Susannah már haza is térhetett családjához. Elisabeth ugyan még kórházi kezelésre szorul, de az ő állapota is megengedi, hogy a család végre hazatérhessen eredeti, alabamai otthonába.
A nem mindennapi küzdelmekről a házaspár úgy vélekedik, megtanulták belőle, hogy nehéz helyzetben is ki kell tudni tartani és minden körülmények között bízni kell Istenben.
Forrás: World, Lifenews.com