Fact check: Valóban nincs genderlobbi Magyarországon?

Folytatjuk sorozatunkat, amelyben a gyermekvédelmi népszavazás körüli tévhiteket szeretnénk eloszlatni. Előző cikkünkben arról volt szó, hogy a gyermekvédelmi törvény ellenére nagyon fontos szerepe van a népszavazásnak, hogy a hazánkra nehezedő nemzetközi nyomás ellenére meg tudjuk védeni gyermekeinket. De mitől is? Vannak ugyanis olyan hangok, amelyek szerint az úgynevezett genderlobbi, vagy meleglobbi nem is létezik, és ha mégis, az nem juthat el hazánkba, nem éri el a gyermekeinket. 

Az alábbiakban Schittl Eszterrel, a CitizenGO munkatársának segítségével járjuk körbe a témát!

Schittl Eszter
Schittl Eszter kampányfelelős, CitizenGO HU. Forrás: M5/Youtube

„Sajnos ki kell ábrándítanom mindenkit, a lobbi hazánkban is jelen van, sőt, már rengeteg gyermeket és fiatalt sikerült is elérnie, befolyásolnia”

– tudtuk meg a szakértőtől, aki több példát is bemutat a magyarországi gyerekekre irányuló LMBT-érzékenyítésre. Mint mondja, Magyarországon is sok NGO dolgozik annak érdekében, hogy a gyermekek és a fiatalok minél kisebb korban megismerkedjenek a különböző LMBTQ-identitásokkal és életformákkal, és azokat egyenértékűnek tartsák a férfi és a nő házasságban kiteljesedő, életre nyitott szerelmével, életre szóló szövetségével.


Hirdetés

Itt egy érzékletes példa: 

Nemrég egy anyukatársamtól, Évától a következő üzenetet kaptam: „Szia, naiv anyukaként az alábbi könyvet vettem ki a helyi Szabó Ervin könyvtárból egyéves kislányomnak. Nem tudom, hogy ilyennel foglalkoztok-e. Azon gondolkodtam, hogy nálam maradjon-e a könyv, hogy addig se olvassa más, vagy azonnal visszavigyem.”

Üzenetéhez ezt a képet csatolta:

Illusztráció a Micsoda család című lapozókönyvből

A fenti kép A család az család kampány keretében kiadott Micsoda család című lapozókönyvből származik. Ez a kiadvány számos Szabó Ervin Könyvtár gyermekrészlegén megtalálható, így kölcsönözte ki mit sem sejtve a barátnőm is egyéves gyermekének.

A Vasárnap.hu és a CitizenGO korábban petíciót is indított azért, hogy a könyvtárak gyermekpolcairól is kerüljön le az LMBTQ-propaganda. Eddig még nem értünk el sikert, ezért tovább kell dolgoznunk az ügyben.

Illusztráció a Micsoda család című lapozókönyvből

Schittl Eszter arra is felhívja a figyelmet, hogy népszerű gyerek-könyvesboltokban (mint például a Pagony Könyvesboltban) és könyvtárak gyerekrészlegein (például a Szabó Ervin Könyvtár tagkönyvtáraiban) a Meseország mindenkié című LMBTQ-propaganda mesekönyv is elérhető. A kötetben homoszexuális „esküvőt” és „házasságot” bemutató történetek, illetve transzgender „nemváltásokat” megjelenítő mesék is helyet kaptak. A CitizenGO közössége 90 000 aláírással tiltakozott a gyermekeket veszélyeztető könyvvel szemben.

A Meseország mindenkié című könyv. Fotó: Vasarnap.hu

Ennek kiadója, a Labrisz Leszbikus Egyesület nem titkoltan a legkisebbeknek szánta a könyvét, hiszen óvodai és iskolai foglalkozástervek is készültek hozzá, tehát egyértelműen intézményi környezetben kívánták eljuttatni azt a gyerekekhez!

De gender ideológiát és LMBTQ-propagandát juttat el a gyermekekhez az elmúlt években a Hintalovon Gyermekjogi Alapítvány is. Ők működtetik a Yelon nevű szexedukációs oldalt, amelyen az elmúlt években olyan elképesztő állításokkal próbálta meg befolyásolni a gyermekeket, mint hogy „a nemi identitásunk a legkevésbé sem a biológiai nemünkkel áll összefüggésben”, illetve „elsősorban nem az számít, hogy kinek milyen nemi szervei vannak, hanem az, hogy minek érzi magát: fiúnak, lánynak vagy esetleg valami másnak”.

Forrás: yelon.hu

És itt még nincs vége a fiatalok befolyásolásának, hiszen mind külföldön, mind hazánkban egyre felkapottabbak a fiatal LMBTQ-vloggerek az interneten. A magyarországi transznemű vloggereknek százezres nézettségűek a videói! De ha figyelmesen megnézzük az anyagaikat, észrevesszük, hogy többet közülük LMBTQ-szervezetek szponzorálnak, így azok nem teljesen spontán üzenetek fiataloktól fiataloknak, hanem az LMBTQ-lobbi által megtervezett és kitalált tartalmak – figyelmeztet a szakértő a fiataloknak szóló gender propagandára.

„Meggyőződésem, hogy a népszavazás kiemelt fontossággal bír. Sikere megelőzheti a magyar fiatalok megvezetését, és egy egészségesebb felnövekvő generációhoz járulhat hozzá. Vegyünk részt rajta mindannyian!”

– szólal fel a fiatalok védelmében Schittl Eszter.

Sorozatunk következő részében a szerző további tévhiteket oszlat el a gyermekvédelmi népszavazással kapcsolatban.

 

Fact check – Valóban felesleges a gyermekvédelmi népszavazás?

A címlapkép illusztráció a Micsoda család című lapozókönyvből.

'Fel a tetejéhez' gomb