Fact check – Valóban felesleges a gyermekvédelmi népszavazás?
Az alábbiakban Schittl Eszter és a CitizenGO csapata segít eloszlatni néhány tévhitet a gyermekvédelmi népszavazással kapcsolatban.
Az első ilyen tévhit az, hogy ha van már gyermekvédelmi törvény, a népszavazás az ügyben teljesen felesleges.
Schittl Eszter ezzel szemben rámutat, hogy egyrészt az ellenzék ezzel kapcsolatos ígéretei, másrészt pedig a hazánkra nehezedő nemzetközi nyomás miatt igenis nagy tétje van a népszavazásnak. „Az ellenzék nyíltan kommunikálja, hogy amennyiben nyernek a választáson, hatályon kívül helyezik az LMBTQ-lobbi befolyásolásától védő gyermekvédelmi jogszabályi pontokat.”
Az életvédő érvként arról is beszél, hogy az ENSZ-ben az Emberi Jogi Tanács Magyarországot emberi jogi szempontból időszakosan felülvizsgáló munkacsoportjának jelentése milyen módon támadja Magyarországot. A kérdéses jelentésben minden ENSZ-tagállamnak lehetősége volt ajánlást tennie hazánk felé, s maga a dokumentum jól rávilágít a hazánkra nehezedő nemzetközi nyomásra. Ennek kapcsán Dr. Faragó Renáta, a CitizenGO munkatársa néhány napon belül fel is szólal a tanácsban.
Nézzük tehát, milyen nemzetközi javaslatok érkeztek hazánk felé!
Nemzetközi nyomás a gyermekek LMBTQ-érzékenyítésével kapcsolatban:
Figyeljük meg, az idézett javaslatok alapján, milyen
fontosnak tartják az alábbi országok, hogy a magyar gyerekek tanuljanak a nemváltásról és a születési nemtől eltérő gender identitásokról!
„… nemzeti szinten biztosítsák, hogy minden tankönyv és egyéb tananyag tárgyilagos módon foglalkozzon a szexuális irányultsággal és a gender identitással, valamint előmozdítsa a toleranciát és a tiszteletet az LGBTI+ emberek számára.” (Luxemburg)
„Dolgozzanak ki nemzeti cselekvési tervet a szexuális irányultságon és gender identitáson alapuló megkülönböztetés leküzdésére. Népszerűsítsenek figyelemfelkeltő kampányokat a leszbikus, meleg, biszexuális, transzgender és interszex személyekkel szembeni stigmatizáció és zaklatás leküzdése érdekében.” (Portugália)
„Garantálják a gyermekek átfogó szexuális oktatáshoz való jogát, beleértve a szexuális irányultság, a nemi identitás és a szexuális jellemzők teljes sokféleségét.” (Izland)
„Gender egyenlőséggel kapcsolatos politikák folytatása a fiatalok szexuális és reproduktív egészségről és jogokról való oktatásával (…).” (Ciprus)
Nemzetközi nyomás a gyermekek LMBTQ-lobbitól való jogszabályi védelmével kapcsolatban:
Itt azt érdemes megfigyelni, hogy mindannyian
alapvetésnek veszik, hogy a gyermekvédelmi jogszabályaink jogsértőek lennének, anélkül, hogy ezt alátámasztanák
– hívja fel rá a figyelmet Schittl Eszter, hozzátéve, hogy a gyermekek legfőbb érdeke és az ő jogaik (pl. a biztonságos gyerekkorhoz) fel sem merülnek a kérdés kapcsán!
„Helyezzék hatályon kívül a „pedofíliaellenes törvény” azon cikkelyeit, amelyek tiltják a születési nemtől eltérő gender identitás, a nemváltás és a homoszexualitás bemutatását.” (Spanyolország)
„Vonják vissza a gyermekek védelmét célzó új jogszabályt, amely szexuális irányultságuk és nemi identitásuk alapján bélyegez meg és diszkriminál személyeket, és elfogadhatatlan kapcsolatokat teremt a homoszexualitás és a pedofília között.” (Ausztria)
„Helyezzék hatályon kívül a „homoszexualitás népszerűsítését” a kiskorúak körében tiltó jogszabályt, valamint foglalják törvénybe a leszbikus, meleg, biszexuális, transzgender és interszex személyek védelmét a diszkriminatív gyakorlatoktól.” (Norvégia)
„Előzzék meg a leszbikus, meleg, biszexuális, transzgender és interszexuális személyek elleni diszkriminációt azzal, hogy hatályon kívül helyezik azokat a törvényeket, amelyek megtiltják bizonyos szexuális irányultságról és a gender identitásról szóló beszélgetések 18 évek aluliakkal való lefolytatását.” (Ausztrália)
Végül létező nemzetközi nyomás van Magyarországon az úgynevezett „nemváltás” jogi elismerése kapcsán:
Itt igazán jól látszik, hogy a hazánk felé irányuló nyomásgyakorlásban teljesen elvész a biológiai valóság, nevezetesen, hogy az emberi nem férfiakból és nőkből áll, amin változtatni nem lehet!
„Állítsák vissza a jogi genderelismerést és dolgozzanak ki egy eljárást a személyes autonómián és önmeghatározáson alapuló elismerésre.” (Izland)
„Tegyenek lépéseket a leszbikus, meleg, biszexuális, transznemű és interszexuális személyek jogainak védelmében, különösen annak lehetővé tétele érdekében, hogy a hatóságok módosíthassák az egyének nemének jelölését a hivatalos dokumentumokban, hogy azok tükrözzék a gender identitásukat.” (Kanada)
„Reformálják meg a jogszabályt, amely megtagadja a nemváltás jogi elismeréséhez való jogot (…).” (Mexikó)
A népszavazásra tehát azért van szükség, hogy erős felhatalmazást adjunk a kormánynak ezen felsorolt pontok elutasítására, illetve megelőzzük, hogy a jövőben bármely más kormány gyermekeinket károsan érintő LMBTQ-irányvonalú törvényeket hozzon
– hívja fel rá a figyelmet Schittl Eszter.
A szerző következő cikkünkben eloszlatja a többi, népszavazással kapcsolatos tévhitet is.