Vallásszabadság a munkavállalásban

Scott Morrison miniszterelnök a javaslat benyújtásakor hangsúlyozta: a törvényjavaslat célja, hogy senkit ne különböztethessenek meg hátrányosan a hite miatt, és megvédje a hívő embereket az úgynevezett „eltörlés kultúrájától”. A kormányfő leszögezte: senkit sem szabad üldözni a hitéért, s jogszabálynak kell védenie mindazon ausztrálokat, akik „kinyilvánítják hitüket”, amennyiben a hit e nyilvános megvallása „nem jelent fenyegetést, megfélemlítést, megalázást más emberekre, illetve csoportokra”.

„Embereket nem szabad megalázni azért, mert hitük eltér másokétól”

– fogalmazott a képviselőházban Morrison, aki hívő pünkösdista

A javaslatot a szabadságot és a felelősséget kiegyensúlyozó törvényként jellemezte. Amennyiben megszavazzák, a törvény a többi között lehetővé teszi a hitalapú szervezeteknek és munkaadóknak, hogy előnyben részesíthessék saját felekezetük tagjait a munkavállalásnál. Ezen felül azt, hogy ne alkalmazzanak a megítélésük szerint nem megfelelő munkavállalót. A javaslatról egyébként hónapok óta folyik a vita a képviselőházban és a politikai életben egyaránt, és az eredeti javaslaton már eszközöltek is bizonyos módosításokat.


Hirdetés

Az ellenzéki Munkáspárt bejelentette: „részletesen megvizsgálják” a törvényjavaslatot. Konzultálnak továbbá róla egyes kisebbségi, például LMBTQ-csoportokkal és vallási szervezetekkel. Az ellenzéki párt azt is szeretné, hogy a törvényjavaslatot e célra létrehozandó parlamenti különbizottság is vizsgálja meg. A törvényjavaslatról a jövő héten szavaznak az alsóházban, de a szenátus várhatóan csak jövőre tűzi napirendre a kérdést. Ausztráliában 2022 májusában parlamenti választások lesznek.

(MTI)

Kiemelt kép forrása: Scott Morrison Facebook oldala

'Fel a tetejéhez' gomb