Már tesztelik Kínában a gyerekeknek adható vakcinát

A Sinopharm leányvállalataként működő, pekingi székhelyű China National Biotec Group (CNBG) által kifejlesztett, úgynevezett rekombináns vakcina klinikai tesztjeinek első és második szakaszát szombaton kezdték meg. Az oltóanyag még április 9-én kapta meg a klinikai tesztekhez szükséges engedélyt a kínai gyógyszerészeti hatóságoktól.

Az új szer a koronavírus S-fehérjéje egyik alegysége, az úgynevezett receptorkötő tartomány (RBD) szerkezeti tulajdonságain alapul, és a vírus S-fehérjéjének ártalmatlan másolatait előállítva ösztönzi a szervezetet a koronavírust semlegesítő antitestek termelésére.

Csang Jün-tao, a CNBG elnökhelyettese elmondta: a génmódosított oltóanyag gyártásához, ellentétben a cég korábban kifejlesztett, elölt koronavírust tartalmazó vakcináival, nincs szükség magas biológiai biztonsági fokozatú laboratóriumra, így gyorsan megkezdhető a nagy mennyiségben történő előállítása. Hozzátette: a szert a 3 év feletti korosztály számára fejlesztették – idézte a Hszinhua.

Csang arról is beszámolt továbbá: a klinikai tesztek eredményei alapján fogják meghatározni, hogy az oltóanyagból három dózist kell-e beadni a védettséghez.


Hirdetés

A CNBG korábban fejlesztett, két vakcinája közül az egyik elsőként kapott feltételes piaci engedélyt Kínában, még tavaly decemberben. Ez az oltóanyag kapott engedélyt a magyar egészségügyi hatóságoktól is. A vállalat egy másik, a Vuhani Biológiai Termékek Intézetével közösen fejlesztett, szintén elölt koronavírust tartalmazó vakcinája pedig februárban kapott feltételes piaci engedélyt Kínában. Ezeket az oltóanyagokat azonban csak a 18 éven felüli korosztály körében alkalmazzák Kínában.

 

(MTI)

Kiemelt képünk forrása: Pixabay

'Fel a tetejéhez' gomb