Ostrom alá vették a tüntetők a rendőrkapitányságot Minnesotában

Mint arról portálunk is beszámolt, a napokban Minnesotában, a Brooklyn Centerben életét vesztette egy fekete fiatal rendőri intézkedés közben. A 20 éves Daunte Wright, aki ellen nem mellesleg elfogatóparancs volt érvényben, ellenállt az intézkedésnek, bilinccsel a kezén kocsiba pattant, majd egy másik kocsinak ütközött, és meghalt. A menekülő bűnözőre az eljárást folytató rendőr – Kimberly Potter – rálőtt, és mindez már elég volt a szokásos forgatókönyvhöz. Szegény ártatlan fekete fiatal, akit a kegyetlen és rasszista rendőrök minden ok nélkül igazoltatnak és meggyilkolnak, majd a fehér elnyomástól szenvedő tömeg kimegy az utcára, hogy – békésen –tiltakozzon. Értsd: ártatlan rendőrökre támadjon, fosztogasson, és felgyújtsa a fél várost. Természetesen ebben az esetben sem változott a menetrend.

Erőszakos tüntetők Minnesotában.
Erőszakos tüntetők Minnesotában (Forrás: Twitter/Nic Rowan)

A Breitbart tudósításából kiderül, a protestálók megkezdték a helyi rendőrkapitányság ostromát. Barikádokat emelnek, pajzsokkal védik magukat, miközben különböző tárgyakkal dobálják a rend őreit. A Twitterre posztolt felvételekből egyértelműen látszik, hogy a tüntetés ezúttal is annyira távol áll a békés jelzőtől, amennyire lehet. Szerda este több százan jelentek meg a Brooklyn Centernél található rendőr-főkapitányság körül. A Nemzeti Gárda és a rendőrség már negyedik napja védi az épületet a feltüzelt tömeg támadásaitól. Érdekes, hogy az elméletileg ezúttal is spontán tüntetés mennyire szervezettnek hat, és mennyi hasonlóság van a korábbi, BLM zászlaja alatt elkövetett rendbontásokkal.

Gyilkossággal vádolják

A fekete – nem mellesleg illegálisan fegyvert tartó, sőt, közösségi oldala tanúsága szerint aktív droghasználó – bűnözőre tüzelő rendőrt letartóztatták, és második fokozatú gyilkossággal vádolják. Az Egyesült Államokban három fokozata ismert az emberölésnek. A harmadik fokozat esetében a gyilkosság szándékát nem lehet bizonyítani, a második fokozat már szándékosnak minősül (ugyanakkor a hirtelen felindulást is ide sorolják), míg az első fokozatúnak az előre megfontolt szándékú gyilkosságok számítanak. Ha bűnösnek találják Kimberly Pottert, akár 10 év börtönbüntetésre is számíthat.

Itt tart Amerika 2021-ben. Ha egy rendőr rálő egy menekülésben lévő fekete bűnözőre, aki utána autóbalesetben meghal, az szándékos emberölés. Amennyiben ez így folytatódik, valószínűleg inkább futni hagyják a Daunte Wrighthoz hasonló veszélyes bűnelkövetőket a rendőrök, a saját szabadságuk érdekében.

Mindemellett meg kell említeni, hogy Joe Biden amerikai elnök a demokrata vezetéssel karöltve mindent igyekszik megtenni a fegyvertartási törvények szigorítása érdekében. A legfontosabb, hogy szegény bűnözők jogai ne sérüljenek. Szép új világ.

Fekete volt a rendőr is, nem csak a bűnöző, akit próbált megállítani

'Fel a tetejéhez' gomb