Meghalt egy beteg, kettővel nőtt az igazolt fertőzöttek száma Magyarországon
A kormányzati portálon azt írták: az elhunytak száma így 589-re emelkedett, 2784-en pedig már meggyógyultak.
Az aktív fertőzöttek száma 801. Az aktív fertőzöttek 40 százaléka, az elhunytak 60 százaléka, a gyógyultak 47 százaléka budapesti. 140 koronavírusos beteget ápolnak kórházban, közülük 8-an vannak lélegeztetőgépen.
Az oldal adatai szerint 1252-en vannak hatósági házi karanténban. A mintavételek száma 283 508.
Megszűnt a veszélyhelyzet, járványügyi készültség lépett életbe.
A veszélyhelyzet megszüntetését az tette lehetővé, hogy sikeres volt a járvány elleni védekezés első szakasza. Más országokkal ellentétben Magyarország elkerülte a tömeges megbetegedéseket és a több ezer halálesetet – írták.
Hozzátették: a járványveszély ugyanakkor nem szűnt meg, így a járványügyi készültség fenntartására és néhány alapvető védelmi intézkedésre továbbra is szükség van.
A maszk, sál vagy kendő viselése továbbra is kötelező az üzletekben és a tömegközlekedési eszközökön, a 65 év felettiek külön délelőtti vásárlási sávja azonban megszűnt.
A parlament pénteken döntött a jövő évi költségvetésről, amely biztosítja a járvány elleni további egészségügyi és gazdaságvédelmi intézkedésekhez szükséges pénzügyi alapokat – tették hozzá.
Az oldal térképe szerint eddig Budapesten (1986) és Pest megyében (629) regisztrálták a legtöbb fertőzöttet. Ezt követi Fejér (378), Komárom-Esztergom (307), Zala (262) és Csongrád-Csanád megye (112), a sor végén Békés megye áll (13).
(MTI)
Kiemelt képünkön Védőfelszerelést viselő orvosok és ápolók vizitelnek. MTI/Balogh Zoltán