Frivaldszky: Nincs olyan, hogy harmadik nem

Frivaldszky Edit a Keresztény Civil Szervezetek Országos Fórumának videó előadásában számolt be arról, hogy a 21. századi ember számára már egyre kevésbé egyértelmű a hagyományos férfi és női nemek fogalma. Ennek a definíciós veszélynek elsősorban a fiatalok vannak kitéve, akik a WHO, az Unesco és az ENSZ szakosított szervei által támogatott oktatási program keretén belül, 9 és 15 éves kor között megismerkedhetnek a gender-ideológia alapjaival: azaz, hogy a férfiakon és nőkön kívül létezhet másik nem is.

Évtizedek óta ismert, hogy a gender-ideológia elválasztja egymástól a biológiai nemet és a társadalmi nemet, mely önmagában nem jelentene problémát. Ugyanakkor a gender-ideológia az elmúlt években megváltozott, és hirdetői azt tűzték zászlajukra, hogy a biológiai (teremtett) nem szerepe teljesen lényegtelen, mert minden a társadalmi nem alá van rendelve.

Ehhez a szemléletükhöz pedig jogokat követelnek a többségi társadalom tagjaitól.

A magyar szakember a felmerülő külföldi problémákról is beszélt videó-üzenetében:


Hirdetés

„Ilyen probléma lehet esetleg, ha egy iskolában valaki, egy fiú úgy érzi, hogy női testben él, és jogokat követel magának, hogy bemehessen a női öltözőbe. Vannak olyan iskolák az Egyesült Államokban, Ausztráliában, Nyugat-Európában, ahol ezt biztosítják számára, de ők még ennél is tovább menve, nem azt kérik, hogy egy külön mosdóba, külön öltözőbe mehessenek be, hanem például »lányként« a lány öltözőt használhassák.”

https://www.facebook.com/kdnphu/videos/632009100737153/

A szülőknek azonban joguk van ahhoz az elváráshoz, hogy lányuknak ne kelljen a tornaóra előtt olyan fiúval együtt öltöznie, aki lánynak gondolja magát. Az objektív valóságot nem helyes a szubjektív érzésekkel és érzelmekkel összekeverni.

Frivaldszky emlékeztet arra, hogy kis számban valóban léteznek olyan emberek, akiknél fejlődési rendellenesség miatt valóban nem egyértelmű, hogy melyik nemhez tartoznak. A gender-elmélet hívei őket szokták példaként emlegetni, amikor „harmadik nemről” vagy a „bináristól eltérő nemről” beszélnek.

Harmadik nem azonban nem létezik.

A 2011-es Isztambuli Egyezményben is megjelenik a gender, mint társadalmi nem. Az egyezmény a teremtett, biológiai nemeket és a társadalmilag létrehozott nemeket egyenrangúnak tartja és ismeri el. Ennek alapján próbálják azt kodifikálni, minden nemzetközi jogrendszerbe beemelni. Magyarország még nem ratifikálta az egyezményben foglaltakat.

Frivaldszky Edit kiemelte: a férfi és a női nemen kívül más nem nem létezhet, főleg nem olyan, mely a férfi és a női nemek hagyományos szerepköreit kívánja kisajátítani.

Tóth Gábor

Kiemelt képünk forrása: Flickr.com

'Fel a tetejéhez' gomb