Négyen is azt mondták, vetesse el a babát – egészséges gyermeke született

Elgondolkodtató esetről számol be hasábjain az ausztrál 7 News. Kimberley James egy átlagos brit édesanya volt, kálváriája akkor kezdődött, mikor terhessége 12. hetében kislányánál cisztás higromát és magzatkori ödémát állapítottak meg az orvosok. A szakértők arra figyelmeztették, hogy a jelenség miatt a gyermek nagy valószínűséggel nem marad majd életben, miután megszületett – és az abortuszt javasolták az első gyermekét váró, letört házaspár számára.

Három vagy négy alkalommal is elhangzott, hogy válasszuk a terhességmegszakítást – emlékszik vissza az esetre a nő, aki ma már egy teljesen egészséges kisgyermek boldog anyukája. Azt is elmondta, hogy az ultrahang azt mutatta, a baba teste fel van püffedve, és az orvosok nagyon sürgetően beszéltek nekik a terhességmegszakításról. A szülők végül elmentek egy magánorvoshoz, befizettek egy drága vértesztre is, de közben már elhatározták, hogy nem döntenek a baba elvetetése mellett. És milyen jól tették!

A 16. héten végzett vizsgálatok szerint ugyanis a magzati ödémának, ami miatt a terhességmegszakítást szorgalmazták a szakemberek, már nyoma sem volt. „Senki nem tudta megmondani, mindez hogyan történhetett, elmondásuk szerint ilyesmit korábban nem tapasztaltak” – mesélte az édesanya. Négy héttel később aztán újabb meglepetés érte a fiatal szülőket: a cisztás higrómát sem tudta már kimutatni az ultrahangvizsgálat.

A kislány, aki a keresztségben a Penelopé nevet kapta, végül teljesen egészségesen született, majdnem 3200 grammos súllyal. A világra jövetele után azonnal megvizsgálták a terhesség alatt észlelt tünetek miatt, ám a szakemberek semmilyen eltérést nem találtak. A család most már otthon van, és a baba egyre erősebb.


Hirdetés

„Az orvosok teljesen megdöbbentek az eredményeken” – fogalmazott Kimberley, aki arról is beszámolt, mennyire hálásak, hogy merték folytatni a terhességet a rossz prognózisok ellenére. „Annyira szeretjük, ő a mi kis csodánk.”

Sajnos Kimberley-ék esete nem egyedülálló: a szülőkre egy esetleges rossz diagnózis esetén óriási nyomás nehezedik a szakemberek részéről, akik legtöbbször a terhességmegszakításra próbálják rábeszélni a kétségbeesett párt. Down-szindróma gyanúja esetén extrém magas a terhességmegszakítások száma: Izlandon például majdnem 100 százalék.

A James család története bátorítás lehet azon szülők számára, akik szívük mélyén az életet szeretnék választani és esélyt akarnak adni kisbabájuknak még egy valóban kétségbeejtőnek tűnő helyzetben is.

Ha fontosnak tartod a családot, a szülői szerepekhez kapcsolódó értékeket, és szeretnél további cikkeink között böngészni, akkor kövesd be a Családhálót a Facebook-on!

'Fel a tetejéhez' gomb