Időkapszulában üzenhetünk a jövő magyarjainak

– Hogyan született a „Magyar vagyok 2020” időkapszula ötlete, miért tartják különösen fontosnak üzenetek létrehozását a jövő nemzedék számára ebben a centenáriumi évben?

– A Nemzeti Összetartozás évében a Rákóczi Szövetség egy nagyszabású rendezvénnyel készült sok-sok fiatallal – amit a járványhelyzet sajnos felülírt. Ebben az új helyzetben született meg a gondolata a „Magyar vagyok 2020” időkapszulának, ami lehetőséget biztosít minden magyarnak, hogy időutazásra küldje gondolatait.

Mindenki bátran megfogalmazhatja azokat a benyomásait, érzéseit, amelyek úgy kezdődnek: magyar vagyok.

Az üzeneteket a magyarvagyok2020.hu oldalon szövegben, hangban, videóban lehet rögzíteni, feltölteni. Üzenhetnek egyének, közösségek egyaránt. Várjuk önkormányzatok, vagy akár intézmények jövő magyarjainak szóló üzeneteit is.


Hirdetés

Azt gondoljuk, az idei centenáriumi évforduló egyszerre gyász és öröm.

Gyászoljuk a veszteséget, a szétszakítottságot, de örülünk annak, hogy megmaradtunk. Éppen ezért van okunk az optimizmusra – és ezért is gondoljuk azt, hogy van értelme üzenni a jövő magyarjainak.

– Elmondható, hogy ez a kezdeményezés a virtuális térben újra összeköti a magyarokat. Milyen áldásai mutatkoznak meg még a magyar összefogásnak?

– Ez egy olyan kezdeményezés, amiben nemcsak megéri, de izgalmas is részt venni. A Nemzeti Összetartozás napján, június 4-én lezárul az időkapszula, aminek tartalmához csak 2040. június 4-én férhetünk újra hozzá. Az üzenetek tele vannak pozitív, felemelő, bátorító érzésekkel.

A beregszászi, a pécsi, de a clevelandi magyarok is ugyanarról a meghatározó hovatartozásról, kultúráról, nyelvről, közösségről mondják el gondolataikat, ami bennünket összeköt.

Csáky Csongor és Soltész Miklós egy korábbi sajtótájékoztatót követően Fotó: MTI/ Mohai Balázs

– Mi a célja és üzenete a kampánynak?

– Fontosnak tartottuk, hogy legyen egy olyan fórum, egy olyan felület, ami minden magyar embernek lehetőséget biztosít arra, hogy 2020-ban megfogalmazhassa azt, hogy mit jelent számára magyarnak lenni.

Egy olyan időszakban vagyunk, ami nemcsak egy százéves évforduló, hanem egy olyan veszélyhelyzet is, amilyet generációk óta nem láttunk.

Mi, 2020-ban élő magyarok most ebben a formában fogalmazhatjuk meg a mából a jövőnek szóló üzeneteinket. 

– Milyen más programokkal készül a Rákóczi Szövetség a magyar összetartás megerősítésére ebben a rendkívüli évben?

– Június 4-én Budapest egy meghatározó helyszínéről szeretnénk közvetíteni megemlékezésünket. Ezen az eseményen szeretnénk szimbolikusan lezárni a virtuális időkapszulát, és már most készül egy olyan meglepetés, amelyből nagyon sok Kárpát-medencei középiskolás veszi ki a részét. Ennek részleteit június 4-én szeretnénk a nyilvánosság elé tárni.

 

Üzenni itt lehet.

Kiemelt képünk forrása: Rákóczi Szövetség

 

'Fel a tetejéhez' gomb