„Magyarország fogja megmenteni Európát az ima által!”

Az idén az egész világot „lebénította” a koronavírus-járvány, melynek legveszélyeztetettebb korosztálya az időseké. A szentségimádást nagyon sok idős hívő vállalta, így március 22-én a közösség úgy döntött, hogy egyelőre beszünteti a kápolnában a szentségimádást. A folyamatos imádság azonban nem szűnt meg. A szentségimádást beindító Medgyesi Zsuzsa úgy érezte, ezekben az időkben sem szabad elhagyni az imát, sőt, most van rá a legnagyobb szükség. Arra kérte a közösség tagjait, hogy vállalják továbbra is az imaórákat, de immáron otthonaikban és rózsafüzér elmondásával. 

Medgyesi Zsuzsa szervező Fotó: YouTube

– Hogyan emlékszik vissza a kezdetekre, hogyan alakult ki a folytonos rózsafüzérmondás?

– Két éve kezdtük az örökimádást, és nagyon gyorsan beteltek a szabad órák. Minden hétre 140-145 óra „stabil”, csak a fennmaradó időre kellett még imádkozókat keresnünk. Mivel nagyon sok idős szentségimádónk volt, a járvány kitörésekor felmerült az a nehézség, hogy a kápolnában nem oldható meg biztonságosan a fizikai jelenlét. Imádság közben jött az ötlet, hogy most otthonról a rózsafüzért lehetne mondani.

Így örökimádásból örökimádságra tértünk át.


Hirdetés

Mivel ehhez nem csak a templomunk környékén élők csatlakozhatnak, így gyorsan terjedt a híre, és mára már Felvidékről és Erdélyből is jelentkeztek imádkozók. De a világban élő kármeliták is mind jelentkeztek, plakátunkat sikerült több paphoz és püspökhöz is eljuttatni, akik segítettek abban, hogy csatlakozzanak hívek az imalánchoz. Ennek okán van olyan óra is, amikor egy vagy két ember imádkozik, de van rá példa, hogy akár huszonnégy imádkozó is egyszerre mondja a rózsafüzért. 

Rózsafüzér ima a nap 24 órájában. Fotó: szentangyalok.hu

– Ezekben a nehezebb időkben, melyet a koronavírus ránk szabott, milyen plusz jelentőséggel bír a 0-24 órás  rózsafüzérimádság végzése?

– Összetett jelentősége van, hiszen hasznos idővé válik – főként az idősek esetében – az otthon, magányban töltött idő. Nagyon sokan lelkesek, mert látják, hogy az imának ereje van. Hihetetlenül jó érzés látni, hogy vágyakozva várják a jelentkezők azt az órát, amelyben ők következnek. Heti kétszer a közösség tagjainak leveleket is küldök, ezekben olyan példákat hozok a múltból, melyeken keresztül a rózsafüzér mondásának ereje mutatkozik meg. Mint a lepantói csata esetében is, 1571-ben: a maroknyi keresztény csapat az oszmán sereg jelentősen nagyobb serege ellen győzött a reménytelenség közepette. Amikor a pápa utasítására elkezdték mondani a rózsafüzért, a szél az oszmánok felé fújta a csatából származó tüzet, megsemmisítve őket.

Ilyen és hasonló megtörtént eseteket tárok a közösség tagjai elé, bemutatva, mekkora ereje van a rózsafüzérnek, amit kitartóan kell imádkoznunk, mert az egyik legerősebb fegyver a napjainkban is eluralkodó bűn, beteg eszmék (mint a genderelmélet is akár), vagy akár a koronavírus ellen. Ez egy hétszáz éves ima, aminek nagyon nagy ereje van. Mindenhol, Fatimában, Lourdes-ban, Medjugorjéban ott van a Szűz Anya, kezében a rózsafüzér, és csak egyet kért: „Minden nap imádkozzátok a rózsafüzért!”.

Meggyőződésem, hogy pici országunk, Magyarország meg fogja menteni Európát az ima által,

és mi leszünk a kereszténységnek a kis maradéka, bölcsője – de ehhez éjjel-nappal imádkozni kell. Ez a dolgunk: engesztelő ország vagyunk, ahogy a Szűzanya is megmondta. 

– Van arra esély, hogy amikor a járványt követően újra lehet majd templomba járni, megmaradjon a rózsafüzér folyamatos imádkozása is, miközben ugyanúgy folytatódik az örökimádás?

– Feltétlenül! Ez cél is, hiszen látjuk, hogy számos beteg vagy idős ember már nem tud eljönni a templomba és óriási segítség neki, hogy otthonában imádkozhat, miközben természetesen a szentségimádást is vissza szeretnénk vezetni.

Ezt nem hagyjuk abba!

Meggyőződésem, hogy a rózsafüzér „egy szellemi atomfegyver” és az Oltáriszentség is. Don Bosco látomásában az egyház hajója két oszlop között evezett át: az Oltáriszentség és Szűz Mária tisztelete közt. 

Ami még jó hír a sok bezárt templom idején, hogy a szeretet leleményes! Ennek fényében Gazdagréten, a templom főbejáratánál az Oltáriszentség éjjel-nappal kint van és látogatható. Emellett pedig vasárnaponként plébánosunk, Dr. Szederkényi Károly vállalja, hogy 11:30-kor szentáldozáshoz járulhat, aki a templomhoz látogat. Természetesen minden szükséges óvintézkedés betartásával, de itt lehet az Oltáriszentséghez járulni!
 

 

Korábban a Vasárnap.hu-n indították el húsvéti imaláncukat az egyházközségi nővérek:

Vegyük körül Őket imával! – imaláncot hirdetnek papjainkért az Egyházközségi Nővérek

A témában olvasásra ajánljuk:

,,Egymillió család, egymillió rózsafüzér” – kampány indult a világjárvány leküzdésére

 

Kiemelt képünk forrása az unsplash.com.

'Fel a tetejéhez' gomb