Egészségügyi maszkok gyártását kezdte meg a Kézmű Nonprofit Kft.
Az állami tulajdonú cég zuglói üzemében megtartott sajtótájékoztatón Fülöp Attila hangsúlyozta, hogy az első legyártott maszkokat a legveszélyeztetettebb korosztályt gondozó idősotthonokba, a bentlakóknak, illetve a személyzetnek juttatják el.
A politikus elmondta, hogy a különleges élethelyzetben a kormányzatnak kötelessége minden olyan kapacitás felkutatása, ami elősegíti az ország öngondoskodását.
Ebben a helyzetben kérték fel a cégcsoportot arra, hogy gyártási folyamatainak áttekintésével keresse meg a védőeszközök előállításának lehetőségét.
Arról is szólt, hogy a társaságnál dolgozó megváltozott munkaképességű emberek tudják, hogy milyen fontos a társadalom támogatása.
A védőeszközök gyártásával pedig most ők nyújtanak támogatást a társadalom számára – mondta az államtitkár.
Csizi Péter, az országszerte 136 telephelyen, 9 ezer embert foglalkoztató KÉZMŰ-ERFO-FŐKEFE cégcsoport ügyvezető igazgatója közölte, hogy
akár napi 30 ezer maszk előállításához is rendelkeznek megfelelő gyártói kapacitással.
Ugyanakkor a legyártható mennyiség a rendelkezésre álló alapanyag függvénye – tette hozzá.
Közlése szerint, a lehetőségeik áttekintése során találtak
háromezer méternyi egészségügyben használt alapanyagot, amelynek felhasználásával négy telephelyen és 100 varrónővel, első körben 30 ezer higiéniai kendő gyártását kezdték meg.
Ugyanakkor hétfőtől megduplázzák a gyártási kapacitást és az anyagbeszerzőig, technológusaik folyamatosan úton vannak a megfelelő alapanyagok megvásárlása érdekében.
Ennek köszönhetően újabb háromezer méternyi alapanyag érkezett be a társasághoz – fűzte hozzá.
Arról is szólt, hogy a cégnél készülő kétrétegű szájmaszkok textil alapanyagból készülnek. Ez azt jelenti, hogy moshatóak, vagyis többször felhasználhatóak.
MTI
Kiemelt kép: Egészségügyi maszkokat gyártanak a megváltozott munkaképességű embereket foglalkoztató Kézmű Nonprofit Kft. dolgozói a koronavírus-járvány elleni védekezés érdekében a cég budapesti telephelyén 2020. március 20-án. – MTI/Koszticsák Szilárd