Tarnai Richárd szerint nem lesz több szemműtét a budaörsi magánklinikán
Budaörsön, egy magánklinikán fertőzések történtek egy szemműtétnél. A hatóság fellépett az ügyben, ennek ellenére Wittinghoff Tamás polgármester politikai boszorkányüldözésről beszél. Tarnai Richárd szerint ez egy nagyon súlyos ügy, és felháborítónak tartja, hogy boszorkányüldözésnek degradálják az igazság kihirdetésére irányuló szakmai eljárásukat. Hangsúlyozta,
az ügy rácáfolt egy balliberális közhelyre, miszerint a magán egészségügyi rendszer csak jó, az állami pedig csak rossz lehet.
A kormányhivatal bezáratta a műtőt, és elkészültek az eljáráshoz szükséges laboreredmények, amelyek azt bizonyítják, hogy a magánklinikán súlyos mulasztások történtek. Az intézmény egynapos szemészeti sebészetének működési engedélyét visszavonták.
Az egykori SZDSZ-es polgármester azt a vizsgálatot akarja politikai akciónak beállítani, amit azért kellett elindítani, mert a mulasztások miatt rutinműtétek okozták egy ember megvakulását, és többen részleges látássérülést szenvedtek el.
Migránsápolás és luxusklinika
Felvetődik a kérdés, hogy mi és mennyi köze volt Wittinghoff Tamásnak a klinika magánosításához. Tarnai megemlítette a sajtóban megjelenő híreket, miszerint egy Wittinghoff-hoz közel álló személy a klinikát működtető cég vezetője. Ez pedig egy súlyos kérdéshez vezet: mennyi szerepet játszott a tragédiában a profitérdekeltség. Az esetet bonyolítja, ha azt is figyelembe vesszük, hogy ez a cég a déli határszakaszon az illegális migránsoknak ingyenes orvosi ellátást nyújt, miközben Budapesten, a Pasaréten egy luxusklinikát is üzemeltet.
Wittinghoff hozzáállása azt mutatja, hogy az ellenzéki polgármesterek a kabinet politikai eszközének tekintik a kormányhivatalok működését. Tarnai viszont kiemeli, hogy
a kormányhivatalnak nem az az elsődleges célja, hogy a polgármesterekkel együttműködjön, hanem az emberekkel, akik ott élnek.
Így tehát, ha valakit hátrány vagy kár ér, nem számít a polgármester pártállása, ugyanis a szakmai alap dominál. Az elsődleges szempont az állampolgároknak nyújtott szolgáltatások szabályszerűsége és minősége.
Koronavírus – Magyarországon?
Magyarországi betegről még nincs tudomása a kormányhivatalnak.
A magyar egészségügyi védőrendszer annak ellenére, hogy egy új, ismeretlen vírusról beszélünk, felkészült a védelemre.
A magyar járványügyi hatóságok folyamatosan figyelemmel kísérik a nemzetközi jelentéseket, és szükség esetén megteszik a további intézkedéseket. Az ÁNTSZ az Emberi Erőforrások Minisztériuma szakmai irányítása alatt áll. Tarnai elmondta, azért van állami kézben ez a feladat is, mert ez a leghatékonyabb módja annak, hogy ki tudjuk szűrni a fertőzöttséget, és meg tudjuk akadályozni a járványt.
A kormányhivatalok dolgozói fizetésemelésben részesülnek
A hírek szerint azonban vidéken kevesebbet kapnak, mint a fővárosban. Tarnai leszögezte, az országban minden kormányhivatali dolgozó meg fogja kapni az összes kormányhivatalra vonatkozó tízszázalékos béremelést, és kiegyenlítik azokat a különbségeket is, melyet az adott megye regionális munkaerőpiacának keresetei és az adott kormányhivatali bérek között fennállnak. Újra bevezetik a cafeteriát is, ami szintén többletjövedelemmel jár.
Pest megyében pedig évi egy nap munkavégzési kötelezettség alóli mentesítést kapnak a nem dohányzók.
Családvédelmi intézkedések
Tarnai szerint felsorolni is nehéz, hány jelentős anyagi könnyítést jelentő családvédelmi intézkedés él a kormány jóvoltából.
„Érdemes azonban felidézni, hogy 2002-ben 320 milliárd forinttal adta át a kormányzást a polgári kormány. A szocialisták ezt követően pillanatok alatt elherdálták ezt a pénzt, majd megszüntették a gyedet, a gyes és a gyet alanyi jogosultságát, és a családi adókedvezményt is elfelejthettük. Ehhez képest óriási dolog, hogy most az a kérdés, fel tudjuk-e az összes intézkedést sorolni egyáltalán. A mostani kedvezményeket egyébként valóban a kormányhivatalokban lehet igényelni. Ma már jóval egyszerűbben, mert a célunk az, hogy minél gyorsabban hozzájuthassanak a családok vagy azok a fiatalok, akik családot terveznek.”